159 obserwujących
4591 notek
4729k odsłon
  842   0

Odmieńcy

– Chcę powiedzieć z całą mocą, że Porozumienie to partia dialogu. Partia zgody narodowej, partia przekraczania podziałów między rządem a opozycją, szukania tego, co łączy Polaków. Wszystkich tych, którym bliskie są te wartości, a jest ich coraz więcej, czego dowodem jest również dzisiejsza konwencja, zapraszamy do współpracystwierdził Jarosław Gowin na konwencji Porozumienia.

Zgryźliwie to skomentował Marek Belka pisząc, że Jarosław Gowin jest niekwestionowanym mistrzem artystycznej gimnastyki politycznej. Jego sytuacja jest dziś jednak mocno niekomfortowa. Rośnie grono czekających na bolesny skurcz. Aliści jego przejście do opozycji bardzo by poprawiło szansę Polski na wyrwanie się z populizmu. Pozwoliłoby też na uniknięcie rzeczonego skurczu.

Beata Szydło zasiądzie w radzie przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Taka decyzja spowodowała sprzeciw dotychczasowych uczestników tego gremium. Minister Gliński uważa, że wejście polityka do rady nie jest jej upolitycznianiem. Jego zdaniem jest nim wypowiadanie uczestnictwa przez jej członków.

Arcybiskup Głódź został pozbawiony tytułu honorowego obywatela stolicy. W głosowaniu nie wzięli udziału radni PiS-u. Arcybiskup Dzięga otrzymał nagrodę KUL-u za szerzenie zasad katolickich. Nie wzięto pod uwagę watykańskiego postępowania w sprawie jego możliwych zaniechań. Uczelnia nie przyznała obiecanej nagrody profesorowi Wierzbickiemu, który miał wdrożone uczelniane, znacznie mniej obciążające dochodzenie.

Podział Polski rzeczywiście dzieli kraj na dwa światy. Czy gowinowcy będą w stanie przekroczyć ich granicę?


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka