160 obserwujących
4615 notek
4747k odsłon
  269   2

Zmiany

Dekadę temu Polska była symbolem udanej transformacji i kwitnącej demokracji . Po 6 latach PiS/u jest przykładem transformacji a rebours i kwitnącej autokracji. Szkoda Polski [Tomasz Lis].

Zhakowali. Skrzynkę pocztową głośnego ministra. Ba, również konto jego żony na Facebooku. – Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi – można było przeczytać w wydanym jakoby przez małżonkę oświadczeniu, które jednak potem miało zniknąć.

Potem dochodzą kolejne informacje. Coraz bardziej bulwersujące. Podobno oficjalne konto ministerialne założono w bezpłatnej poczcie. Natychmiast się pokazał cały szereg memów, wyśmiewających zdarzenie. Między innymi zdjęcie z serialu Alternatywy 4, gdzie dozorca Anioł otwiera listy mieszkańców i prezentuje Miećce listy przysłane do ministra. Niektóre ze zdobytych jakoby przez hakerów publikują media. Służby podobno już zaangażowano w ustalenie kto jest sprawcą.

Albo więc mamy burzę w szklance wody, albo skandal. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że raczej to drugie. Niestety. Dobrze, że śmiać się jeszcze potrafimy.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie