165 obserwujących
4821 notek
4913k odsłon
  1909   5

Układy

Pegasus znalazł się w świetle mediów. Prokurator Ewa Wrzosek, która zamierzała podjąć śledztwo w sprawie wyborów kopertowych, miała być inwigilowana przy użyciu tego właśnie programu. Ostrzegł ją Apple. Pytani o takie wypadki przedstawiciele władz oświadczają często, że nie komentują doniesień medialnych albo nawet traktują informację mediów pogardliwie.

Polska i Węgry nie otrzymają już Pegasusa. Zgodnie z intencją twórców mogą zeń korzystać tylko te kraje, w których nie dochodzi do łamania praw człowieka. Program bowiem opracowano wyłącznie do ścigania terrorystów, a nie do prześladowania przez oportunistyczne systemy ludzi, którzy się nie poddają bezprawiu.

Charakterystyczna w tym wszystkim jest postawa wyrazicieli dobrej zmiany, lekceważących niezależnych dziennikarzy. Za nic mają media. Te zaś w wolnym świecie zacierają różnice w swoim przekazie. Rywalizują jedynie o pierwszeństwo doniesień. Tam zaś, gdzie się nie szanuje praw człowieka, redakcje dzielą się na te, które zajmują się oficjalną propagandą i na pozostałe.

Kiedy więc oficjele unikają niewygodnych pytań, w wolnym świecie znikają z ekranów i tracą władzę. W zniewolonym władcy mają zależne od siebie stacje. Mogą ignorować wolne publikatory.

Żaden przytomny autokrata się nie pochwali gwałceniem praw człowieka. Łatwo to jednak zdradza pycha jego mniej obytych funkcjonariuszy. Nie da się bowiem powstrzymać parweniusza przed brylowaniem. Dla niego możność zgaszenia bezczelnego pismaka przed milionową widownią jest godną zapłatą za ryzyko narażenia się na wątpliwy zresztą gniew władcy.

Pośrednie zaś informacje, zwłaszcza potwierdzające podejrzenia, są zawsze brane pod uwagę. To też postępowanie niektórych naszych oficjeli pewnie też zaważyło na wykluczeniu dobrej zmiany z grona użytkowników Pegasusa.

Dzięki zaś analizowaniu informacyjnego obrzeża, zglobalizowany świat jest wielką wioską, w której nic się nie ukryje. Niczym w każdym zaścianku.


Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie