165 obserwujących
4821 notek
4913k odsłon
  281   2

Pętla

W obliczu kryzysu na wschodniej granicy wszystkie państwa Unii solidarnie nas poparły. To, wedle słów ministra Przydacza wypowiedzianych w Kawie na Ławę, jest dowodem, że nasza dyplomacja działa skutecznie.

Wynikałoby z tej wypowiedzi, że koalicje buduje się, odsądzając przedtem potencjalnych koalicjantów od czci i wiary. Bo jeżeli nie, to twórcą rzeczonej solidarności nie jest nasza dyplomacja, a Łukaszenka. Tak zresztą źle, bo Zachód jest brzydki i tak niedobrze, bo Łukaszenka jest be.

Minister, który miał niegdyś proponować odpłatne leczenie nieuleczalnych schorzeń, jest wolny od konsekwencji aktywności dziennikarzy śledczych. Gwarantuje to dobrej zmianie większość parlamentarną. Tak media komentują milczenie wyrazicieli władz w rzeczonej sprawie.

Aby więc będąc parlamentarzystą nie mieć nigdy kłopotów, wystarczy głosować z PiS-em. Wtedy nieważne są posądzenia o naruszanie standardów. Samotną zatem wartością w dawnej partii wartości pozostaje już lojalność jej członków wobec Prezesa. Reszta jest milczeniem.

Strach władz przed niezadowoleniem foliarzy powoduje zaniechanie walki z pandemią. – To ministrowie tego rządu mówią, że wprowadzenie restrykcji by nie wyszło, bo my mamy polski gen oporu. Na gen oporu można wszystko zwalić – mówił w TVN24 Ludwik Dorn. Nawet więc zakaz przylotów z państw, gdzie ujawniono ogniska omikrona, nowej odmiany wirusa covid 19, nie jest podejmowany.

Fundamentalizm w paternalistycznym PiS-ie sprzyjał partii, kiedy godził tylko w kobiety. Teraz jednak antyszczepionkowa obsesja zagraża wszystkim. Aby nie utracić poparcia foliarzy, dobra zmiana abdykowała w sprawie pandemii i oczekuje rozwiązań od opozycji, aby na nią przenieść gniew wyborców. Nawet jakiś gen oporu wymyślono.

PiS wyolbrzymia problem migrantów i kreuje nowych wrogów. Lekceważy zaś pandemię i próbuje unikać decyzji w jej sprawie. W tle testuje cichcem sprawowanie władzy przy pomocy stanu wyjątkowego i rozporządzeń.

Wszystko z powodu utraty poparcia. W rezultacie tego dobra zmiana musi weryfikować własne zasady dla utrzymania rządów. Działa pluripotecjalnie rzec by można.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka