166 obserwujących
5114 notek
5095k odsłon
  996   4

Gospodarze

No i jeszcze samorządy mają przejąć zadania ...rządu

Jak to jest, że wydatki na Kancelarię Premiera przekroczą 1,5 mld zł, choć za D. Tuska mogły być m 12 razy mniejsze... Ktoś ma pomysł na co gang Morawieckiego przeznacza tak gigantyczne środki? [M. Kierwiński].

Prognoza wzrostu gospodarczego na przyszły rok jest obniżona do 1,6%. Wbrew zaklęciom rządu inflacja stale rośnie. Mamy więc perspektywę klasycznej stagflacji. Podatek od zysków, zdaniem Sasina nienależnych, zdusi nędzne resztki inwestycji, jakie jeszcze pozostały i bezwzględnie ruszy bezrobocie.

Warszawa ma najszerszy system monitorowania jakości powietrza i dzięki temu wiadomo, że jego obecny stan jest już najgorszy w tym półroczu. Normy czystości są przekraczane o 4000%. Tak się kończy palenie bele czem

Tymczasem media wyciągają kolejne perełki. Minister Czarnek na podróże po świecie wydał 141 tysięcy złotych. Promował tam też zatrudniającą go uczelnię lub kontrolował realizację porozumienia, zawartego przez nią z zachodnim uniwersytetem. Niewiele to miało wspólnego z zadaniami jego ministerstwa, ale ono miało opłacać także takie wyjazdy.

Nic dziwnego, że Kukiz ma dość. Nie będzie szczątek jego formacji głosował z PiS-em, chyba że uczyni to cała opozycja. Będzie to zdaniem pana Pawła znak, że przyczynia się do dobrej sprawy. Jeżeli jednak PiS wprowadzi sędziów pokoju, jego grupa zagłosuje też za kaczystowskimi ustawami, które – wedle przedstawionej przezeń argumentacji – nie przyczyniają się do dobrej sprawy.

W sumie mamy, na co zasłużyliśmy. Trudno się bowiem oprzeć konstatacji, że dostajemy zapłatę za to, iż nie byliśmy łaskawi się zmobilizować w trakcie wyborów parlamentarnych.

Powstaje tylko nadzieja, że odbierając nareszcie należną nam lekcję, wyciągniemy wnioski ze skutków wyborczego lenistwa.


Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka