Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3810 notek 3922231 odsłon
Stary, 30 października 2018 r.

Wydatkowanie

1613 157 1 A A A

Portal Money.pl prawomocnie wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym proces o ujawnienie umów i wydatków podkomisji smoleńskiej. Walka trwała 2 lata i teraz po niekorzystnym dla siebie wyroku badacze zamachu nadal zwlekają z jego wykonaniem.

Roczny budżet tej podkomisji to 1,4 miliona zł. Na pozór niewiele. W porównaniu z miliardem na afrykańskie lotnisko w Radomiu, to zaledwie nieco ponad promil. Ale bulwersuje fakt, że się uporczywie łoży pieniądze na udowodnienie, że sprowadzenie samolotu poniżej koron drzew w warunkach minimalnej widoczności nie jest powodem katastrofy, a jest nią szereg bezgłośnych wybuchów, pył helowy, elektromagnesy i inne takie wynalazki.

Portal jest szczególnie zainteresowany tym, ile kosztowało wysadzenie w powietrze makiety Tu-154, ile kosztowały ekspertyzy, ile wydano na opinie, wynagrodzenia. Zastanawia dlaczego tak długo zwlekano i nadal się zwleka z ujawnieniem informacji o sposobie wydawania pieniędzy publicznych.

Zwolennicy teorii zamachu wyliczają, komu on ich zdaniem przyniósł korzyść. Wymieniają w tym kontekście wszystkich politycznych przeciwników PiS-u. Fatalnie to brzmi w zestawieniu z obecnym podważaniem przesłania Lecha Kaczyńskiego w sprawie roli Trybunału Konstytucyjnego, trójpodziału władzy, Traktatu Lizbońskiego wreszcie.

Cóż, zawsze najwięcej pieniędzy idzie na udowodnienie, że białe nie jest białe i czarne nie jest czarne. Już sama istota takiego przedsięwzięcia kryje w sobie konieczność wydatkowania znacznych kwot. Zawsze są one skrywane. Teraz WSA nakazał ujawnienie, ile wydano na uprawdopodobnienie teorii zamachu.

Wydawałoby się, że PiS będzie zainteresowane tym, aby niekorzystną dla siebie sensację ujawnić możliwie wcześnie przed wyborami. Twardo jednak się bronią przed tym, co wyzwala. Przed prawdą.

Będzie więc głośno i to prawdopodobnie tuż przed wyborami. Znowu układ?


Opublikowano: 30.10.2018 08:24.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kserkses0517  Tak to wygląda.
  • @fort  Porażające. Czyli tezy mojego tekstu są obalone, bo jest w nim skrót myślowy,...
  • @Mindservices  Może lepiej takie kamery zainstalować tam, gdzie dzieci są narażone na ataki.

Tematy w dziale Polityka