Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3810 notek 3922237 odsłon
Stary, 1 grudnia 2018 r.

Ciepło

859 64 0 A A A

Światowy szczyt klimatyczny w Katowicach odbędzie się bez udziału przywódców USA, Niemiec, Francji i Rosji. Uroczysty koncert, który ma tam uświetnić obchody rocznicy stulecia odzyskania niepodległości nie zrekompensuje więc ostentacyjnej absencji głów państw na listopadowych, oficjalnych obchodach naszego jubileuszu. Przynajmniej nie całkiem.

Wedle autorów rządowego raportu, do którego dotarła Rzeczpospolita, mieszkanie plus nie spełniło oczekiwań. Przyczyniła się do tego Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Kiedy do tego dołączyły kolejne modyfikacje przepisów, rzecz przepadła w gąszczu oczekiwań i realiów. Nie stać nikogo na budowę mieszkań taniej od lokali dostępnych na rynku.

Antyterrorystów, którzy będą chronić szczyt klimatyczny w Katowicach ewakuowano nocą z namiotów, bo było tam za zimno. Rezerwiści na zimowych poligonach w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku spali w odpowiednio gorszych namiotach od współczesnych. Nie było tam samoczynnego ogrzewania, jako żywo. Jak ktoś miał od tego katar, wiadomo było, że się rano nie natarł należycie śniegiem. Noce zresztą wypełniały strzelania. Może dlatego było tak spartańsko. Aliści dotyczyło to artylerzystów, inni może mieli lepiej?

Wedle więc tradycjonalistów możni tego świata zjeżdżają się do Polski, aby tu wysłuchać koncertu. Przecież nie po to, by walczyć z ociepleniem klimatu, które by ostatecznie uwolniło ich ochronę od niedogodności nocnej ewakuacji a i mieszkania uczyniło tańszymi. Wiadomo, że cieńsze ściany mniej kosztują i to może zwrócić straty, ponoszone przy produkcji energii z węgla. Polska Grupa Energetyczna dopłaca 4$ do każdej wyprodukowanej megawatogodziny, co można wyczytać z raportu Carbon Tracker.

Na pewno taką właśnie konstatację biorą pod uwagę ci, co optują za mnożeniem u nas węglowych bloków energetycznych, mimo że są droższe w budowie i eksploatacji a wedle zachodnich wykształciuchów i ich rodzimych naśladowców zanieczyszczają powietrze trującymi gazami. Pewnie doszli do wniosku, że w rachunku ciągnionym i tak się opłacą i słuszne mieszkanie otrzyma nareszcie oczekiwany plus.

Znowu więc odniesiemy sukces, o którym świat będzie mówił, kiedy w Katowicach przytoczymy miażdżące argumenty.

A złe języki opowiadają o smogu zupełnie bez sensu. Przecież nikt go nie widział.


Opublikowano: 01.12.2018 08:24. Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 08:29.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kserkses0517  Tak to wygląda.
  • @fort  Porażające. Czyli tezy mojego tekstu są obalone, bo jest w nim skrót myślowy,...
  • @Mindservices  Może lepiej takie kamery zainstalować tam, gdzie dzieci są narażone na ataki.

Tematy w dziale Gospodarka