157 obserwujących
4326 notek
4474k odsłony
2793 odsłony

Radości

Wykop Skomentuj176

No to sobie narobili. Będą musieli wypić nawarzone przez siebie piwo. Dowód bowiem znowu znajdzie to, co od dawna było wiadome. Keynesizm sprawdza się jedynie w warunkach wzrostu. Rozdawanie odebranych ludziom pieniędzy w czasie dekoniunktury nie tylko nie podnosi popytu, ale pogłębia kryzys, powodując inflację. I tego właśnie doświadczą nasi majsterkowicze. 

Na razie jednak mają powody do radości. Utrzymali władzę, nie będzie rozliczeń, mają sukces i nawet Prezes się o opozycji wypowiadał z łaskawą pobłażliwością. Ta jednak jest harda. Szczególnie w odmianie korwinowskiej, której zwolennicy skandowali złowieszczo, że pójdzie siedzieć, kiedy wymieniono nazwisko koryfeusza jedynie słusznej propagandy.

Na razie trwa jeszcze liczenie głosów. Już nie ma w PKW panów, którzy z namaszczeniem wypowiadali formalne komunały, potęgując niegdyś napięcie przed ujawnieniem rzeczywistych liczb. Teraz się to odbywa jakby mniej ceremonialnie. Możliwe też, że namaszczona celebra najbardziej banalnych zdarzeń zmniejszyła wrażliwość odbiorców, ale i tu widać wpływ nowych czasów.

No i teraz trzeba będzie znowelizować budżet, aby dotrzymać obietnic o trzynastych i czternastych emeryturach i innych takich wodorowych paliwach. To z kolei stanie w sprzeczności z rzekomym zrównoważeniem budżetu. Ale to już codzienność, czyli zupełnie inna sprawa.


Wykop Skomentuj176
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka