157 obserwujących
4296 notek
4440k odsłon
763 odsłony

Spiski

Wykop Skomentuj78

W piątek media obiegła fotografia przedstawiająca przywódców Zjednoczonej Prawicy po kolejnych rozmowach powyborczych. Paternalistycznej minie Prezesa sekundowało zadowolone oblicze Jarosława Gowina i przeczyła odwrócona od obu panów postać wyraźnie przygnębionego Zbigniewa Ziobry. Mowa ciała miała komentować nastroje poszczególnych frakcji władzy po ustaleniu, że ostatecznie premierem znowu zostanie Mateusz Morawiecki. Można by z tego wnosić, że dotychczasowi wicepremierzy zachowają stanowiska podobnie jak ministrowie z kręgu koalicjantów. Czyli znowu “Solidarną Polskę” skrzywdzono.

Jest i druga informacja z piątku. Oto znany polityk prawicy najechał rowerzystkę. Najpierw było to przedstawiane jako banalny wypadek. Potem jednak się okazało, że nieostrożny kierowca nie miał prawa jazdy, bo mu je odebrano za prowadzenie auta pod wpływem. Potem się okazało, że po raz drugi tego samego dnia złapano rzeczonego polityka, jak jechał tym samym samochodem, oczywiście dalej bez uprawnień. A następnego dnia się okazało, że przejechana rowerzystka jest pracownicą BBN-u a jej obrażenia wcale nie są takie drobne, jak to by mogło wynikać z poprzednich przekazów.

Zwolennicy poszukiwania znaczeń, zapłodnieni już aresztowaniami wśród prominentnych urzędników ze sfery finansów, przypominają sobie zatem, że wszystko ma polityczne konsekwencje. Gdyby więc rozgoryczona swoim potraktowaniem “Solidarna Polska” miała się zwrócić do prawicowców, to ma teraz dużo trudniej. Wszak to resort sprawiedliwości przejmie postępowanie wobec prawicowego polityka. Gowinowcy zaś, którzy by mogli się zaprzyjaźnić z PSL-em i tak nie mają powodu do zmiany obozu.

Oczywiście poważne branie domysłów wysnutych z przypadkowych zdarzeń nie ma raczej silnych podstaw. Ale sam fakt, że takie się właśnie jawią, świadczy o kiepskim spoiwie Zjednoczonej Prawicy. Bo w sumie się z nich okazuje, że ani ona zjednoczona, ani prawica. To jak tu nie wierzyć plotkarzom? Nawet jeżeli się pod uwagę bierze jedynie konotacje?


Wykop Skomentuj78
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka