STARY WROCEK STARY WROCEK
405
BLOG

Tusk jest niewinny!

STARY WROCEK STARY WROCEK Amber Gold Obserwuj temat Obserwuj notkę 17

Dzisiaj krótko, jutro rozwinę temat.

Wysłuchałem fragmentów przesłuchania pana Tuska przed Komisją ds. Amber Gold (w potocznym skrócie). Niestety, nie miałem okazji wysłuchać fragmentu, w którym pana Tuska przesłuchiwał pan poseł Brejza. Podobno był jak brzytwa. Pan Brejza, oczywiście.

W komentarzu do notki Administracji napisałem, że Donald Tusk jest niewinny. I zdanie podtrzymuję. Zajrzyjmy do kodeksu karnego. W artykule 30 czytamy:

Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego
w usprawiedliwionej nieświadomości jego bezprawności;

Przy czym, za czyn zabroniony uważam jakość nadzoru, a właściwie brak nadzoru ze strony ówczesnego premiera Donalda Tuska nad podległymi mu ministrami, służbami i agencjami rządowymi.

Twierdzę, że pan Donald Tusk w trakcie sprawowania urzędu premiera był nieświadomy zadań i odpowiedzialności związanych z owym nadzorem. Obserwując pana Tuska od lat widzę, że nie można było od niego oczekiwać świadomości swoich obowiązków. A skoro tak, to muszę uznać pana Tuska jako usprawiedliwionego w jego nieświadomości.

Na zakończenie jako argument, który wspiera mnie w takim myśleniu, muszę podać przebieg przesłuchania.

W ciągu pierwszych dwóch godzin przesłuchania pan Tusk podał, że kiedy ludzie wpłacali swoje pieniądze do Amber Gold spółka znajdowała się na liście ostrzeżeń KNF - od 2009 roku. A sprawa była głośna więc ludzie powinni brać to pod uwagę - premier nie może rekomendować (zabraniać) inwestycji w określone papiery i spółki.

I to byłoby sensowe stanowisko pana Tuska gdyby nie to, że:

Pod koniec przesłuchania pan Tusk na pytanie "czy widzi coś niestosownego w ciągnięciu samolotu OLT przez polityków samorządowców?" odpowiedział, że rozumie te osoby, albowiem miały one nadzieję na powstanie nowej linii lotniczej w Gdańsku.

A było to w grudniu 2011 roku. To ciągnięcie przez "burłaków" samolotu.

Co oznacza, że sami politycy PO nie wzięli pod uwagę, iż od 2 lat KNF uważa Amber Gold za "podejrzany interes".No proszę, takie nierozgarnięte tłumoki - nie zorientowali się przez 2 lata z kim mają do czynienia. Byli nieświadomi mimo ostrzeżeń ze strony KNF!.

A skoro w Gdańsku byli nieświadomi to jak Donald Tusk w Warszawie mógł być świadomy? No nie mógł, tym bardziej przy strukturze jego aktywności ....


Reasumując: uważam - na podstawie art. 30 Kodeksu Karnego - pana Donalda Tuska za niewinnego!

Jestem świadomy, że nie wystarczy dużo wiedzieć, aby być mądrym człowiekiem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tu bywam: https://twitter.com/starywrocek

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka