14 obserwujących
347 notek
351k odsłon
643 odsłony

W Polsce szaleje tzw „epidemia”. A tymczasem w Szwecji……........

Wykop Skomentuj51

W maju odbyła się konferencja prasowa panów Morawieckiego i Szumowskiego podczas której padło następujące pytanie :

Czy z perspektywy dwumiesięcznej walki z koronawirusem nie żałuje pan, że nie zastosowano w Polsce modelu szwedzkiego?

Na pytanie odpowiedział pan Szumowski w nast. sposób :

„Szanowni Państwo, niestety w wielu krajach został zastosowany - czy przynajmniej początkowo był stosowany - model darwinistyczny, jak go nazywamy, model, który mówi, że słabi, starsi i chorzy odpadają, a zdrowi maszerują dalej”…..I dalej „My chcemy naszych słabszych, naszych chorych, naszych obywateli, naszych pacjentów leczyć, im pomagać wyzdrowieć, a nie powiedzieć, że no, musicie przechorować, a jak nie dacie rady, to trudno”.

Opinię pana Szumowskiego, wówczas ministra zdrowia wsparł pan Morawiecki nast. słowami :

„Szanowni Państwo, zdajemy sobie z tego sprawę, są bardzo bogate państwa, jedne z najbogatszych na świecie, gdzie stosowano selekcję, selekcję pacjentów, którzy mogą być leczeni, a którzy nie mogą być leczeni, bo nie ma łóżek, bo nie ma respiratorów, nie ma odpowiedniego sprzętu i nie ma personelu do leczenia”

Od w/w konferencji minęło ok pół roku i stan jest taki :

1. W Szwecji nie ma żadnej tzw „drugiej fali epidemii”

2. W liczbie zarażeń już prawie dogoniliśmy Szwecję, a przy tej liczbie zakażeń w ciągu ok tygodnia prawdopodobnie przegonimy. Mamy w tej chwili ok 1180 zakażeń na 100 tys. Polaków a Szwecja 1380 zakażeń.

3. Od sierpnia w Szwecji praktycznie nikt na Covid-19 nie umiera. W tym czasie w Polsce umarło ponad 5000 Polaków

4. W Szwecji nikt nie buduje szpitali polowych, żadne karetki nie stoją na podjazdach i Straż Pożarna nie musi zastępować karetek i wyjeżdżać zamiast nich do chorych.

5. Od samego początku tzw „epidemii” do chwili obecnej, służba zdrowia w Szwecji praktycznie ani przez moment nie była przeciążona, dostępność do lekarzy, badań, operacji planowych była taka jakby żadnej epidemii nie było.

6. W Szwecji nigdy nie wprowadzono żadnego tzw „lockdownu” i gospodarka pracowała i pracuje pełną parą.

7. Rząd Szwecji wybrał dialog ze społeczeństwem zamiast nakazów i sankcji karno-administracyjnych. Nigdy na żadnego obywatela Szwecji nie nałożono z powodu tzw „epidemii” nawet jednego mandatu, o kierowaniu wniosków do sądu już nawet nie wspominając.

8. Obecnie w Szwecji życie toczy się normalnie. Wszystko jest otwarte. Nie ma żadnego obowiązku zasłaniania twarzy (i nigdy nie było).

https://wyborcza.pl/7,162657,25945200,twierdzenie-morawieckiego-ze-w-szwecji-stosowano-selekcje-pacjentow.html?disableRedirects=true


Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale