14 obserwujących
347 notek
351k odsłon
639 odsłon

3 powody dla których dobrowolnie powinniśmy poddać się szczepieniu na Covid-19

Wykop Skomentuj18

1. Polski rząd ustawą (art 46b)
http://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/683_u/$file/683_u.pdf
ustanowił prawny przymus szczepień i Prezydent Duda ją podpisał.
2. Polski rząd prawdopodobnie zwolnił producentów szczepionek od jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne i przejął w całości  zobowiązania wypłaty ewentualnych odszkodowań.
https://in.reuters.com/article/us-astrazeneca-results-vaccine-liability/astrazeneca-to-be-exempt-from-coronavirus-vaccine-liability-claims-in-most-countries-idINKCN24V2EN
To, że producenci nie chcą brać finansowej odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne wydaje się całkowicie zrozumiałe, gdyż proponowane szczepionki na Covid-19 są oparte na technologii, która dotąd nigdy nie była użyta do produkcji szczepionek i w związku z tym nie wiadomo jakie mogą być jej skutki uboczne. Ponadto z powodu pośpiechu producenci praktycznie nie przeprowadzili badań toksykologicznych. Takie rozwiązanie, że polski rząd, a nie producent będzie wypłacał odszkodowania wydaje się dużo lepsze dla Polaków. Polska ma system zgłaszania efektów niepożądanych (tzw NOP) przez lekarzy pierwszego kontaktu, więc Polacy mogą być spokojni, ze system zadziała i nikt nie zostanie bez odszkodowania.
3. Fakt ewentualnego oporu Polaków przed poddaniem się dobrowolnie szczepieniu może zmusić polski rząd do wprowadzenia pewnych administracyjnych rozwiązań np. na wzór australijskich oraz innych działań,zaproponowanych niedawno przez członka Parlamentu Wielkiej Brytanii
A mianowicie :
- W myśl tych rozwiązań australijskich rodziny, które nie chcą szczepić swoich dzieci do 20 roku życia, są pozbawiane benefitów finansowych, a obiekty publiczne zezwalające na wstęp nieszczepionym dzieciom płacą kary finansowe.
- Zakaz wykonywania pracy przez osoby niezaszczepione.
- Wprowadzenie certyfikatów poświadczających szczepienia, bez których obywatel nie mógłby korzystać z np. publicznego transportu oraz innym usług.
 https://en.wikipedia.org/wiki/No_Jab,_No_Pay
https://www.zerohedge.com/political/uk-mp-suggests-people-shouldnt-be-allowed-work-without-covid-vaccine

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości