StefanDetko StefanDetko
42
BLOG

Unia Polsko-Izraelska

StefanDetko StefanDetko Polityka Obserwuj notkę 12

Ostanie sukcesy polskiej policji, która w błyskawicznym tempie wypełniła rozkaz władz Izraela, i migiem odnalazła skradziony z Muzeum Auschwitz artefakt, napełniły mnie wiarą w powodzenie przedsięwzięcia politycznego na skalę XXII wieku, jakim stanie się Unia Polski z Izraelem.

Precedensem i podstawą prawną dla takiego zjednoczenia, jest świetnie funkcjonująca w przeszłości Unia z Litwą. Pamiętajmy też, że Polacy w swojej historii wtedy tylko odnosili poważne sukcesy gospodarcze i polityczne, gdy jednoczyli się państwowo z krajami ościennymi.

W związku z tym, że Litwini ostatnio mocno stracili i na ochocie, i na możliwościach, naturalnym kandydatem do Unii z Polską staje się Izrael, a zwłaszcza już w sytuacji, gdy gołym okiem widać, że dyrektywy wydane w Tel Awiwie wypełniane są o wiele szybciej, ochotniej i sprawniej od tych, wydawanych w Warszawie.

Gdzie okiem nie sięgnąć same korzyści: Warszawa stolicą bankowości światowej, szczelna tarcza antyrakietowa USA, baterie uzbrojonych rakiet Patriot w każdej wsi za friko, migiem rozwiązane afery węglowa, paliwowa, hazardowa, stoczniowa, etc., etc., aferzyści i złodzieje na pustyni Negew, wyborcza wreszcie oficjalnie gazetą rządową…

Na dodatek, koniec z „dziurą budżetową” forever: wszyscy Izraelczycy wracają natychmiast do Polski, gdzie choć zimniej, ale dużo bezpieczniej, a kasa państwowa pęcznieje od szekli i dolarów, za dzierżawione Palestyńczykom dzisiejsze terytorium Izraela.

Poważne przychody zapewniłyby także miliardy euro dotacji od helmutowa  oraz zyski z Przedsiębiorstwa Holocaust SA, nie mówiąc już o tym, że szlag trafiłby w końcu antysemitów i Ruskich Szachistów… :-)

Ceterum censeo Conventum esse delendum.

StefanDetko
O mnie StefanDetko

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (12)

Inne tematy w dziale Polityka