Już wkrótce, w dniach 6-8 września 2010 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się XVI Konferencja Naukowa Młodych Ekonomistów. Jednym z patronów medialnych sympozjum jest Goniec Wolności.
Główne hasło konferencji to w tym roku: „Wolność ekonomiczna, rozwój, wybór publiczny”. O samej idei konferencji, podejmowanej tematyce oraz warunkach uczestnictwa pisaliśmy w poprzednim numerze. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym dość szeroko piszemy o konferencji. W tym miejscu przypomnijmy natomiast pokrótce zakres tematów, które zostaną podjęte podczas sympozjum:
Ø Wolność gospodarcza;
Ø Liberalizm a interwencjonizm (ujęcie makro);
Ø Teoria wyboru publicznego;
Ø Budowanie innowacyjnej gospodarki wiedzy;
Ø Przedsiębiorstwa i sektory gospodarki wobec interwencji.
Rejestracja uczestników została już zakończona. Z końcem lipca – dla wszystkich zgłoszonych – upłynął też ostateczny termin podania tytułu referatu. Z kolei 31 sierpnia upływa termin nadsyłania przygotowanych prezentacji, które zostaną one zamieszczone w materiałach konferencyjnych.
Dodatkowo, organizatorzy zdecydowali się ogłosić konkurs na najlepszy referat. Nagrodą w konkursie będą trzy notebooki o łącznej wartości ok. 5 tys. złotych. W gronie oceniających prace znajdą się uczestnicy konferencji, osoby prowadzące konferencję oraz Komitet organizacyjny.
Oprac. Paweł Pomianek
www.koliber.org
Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.
Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.
W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny
Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.
Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.
Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka