Poniżej publikujemy artykuł wstępny do najnowszego numeru, który w całości znajdziesz tutaj.
Szanowni Czytelnicy,
Prezes Marcin Kamiński powierzył mi kierowanie Gońcem Wolności po rezygnacji Pawła Pomianka. Paweł był świetnym redaktorem naczelnym i Goniec bardzo wiele mu zawdzięcza. W okresie kiedy to on dowodził Goniec bardzo się rozwinął, a współpraca z nim zawsze była przyjemnością. Bardzo się cieszę, że Paweł pozostaje w redakcji i chętnie służy radą i pomocą gdy jet to potrzebne.
Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego rodzi z pewnością pytania o przyszłość miesięcznika. Chciałabym by Goniec się rozwijał, ale na razie nie w planach żadnych rewolucji (w końcu jesteśmy po części konserwatystami). Zastępcą redaktora naczelnego został Adam Karpiński, który jest osobą zawsze pełną nowych pomysłów. Jestem pewna, że razem uda nam się pokierować nasz miesięcznik ku wielu sukcesom.
Od tego numeru skład redakcji uległ pewnemu rozszerzeniu. Dołączyło do nas kilka nowych osób - Przemysław Mrówka, Paweł Rzewuski, Marek Grabowski i Bartłomiej Kuczak, a także Seweryn Szwarocki, Andrzej Chłodziński i Marcin Horała, którzy (na razie) nie współpracują z nami na stałe. Myślę, że nowe pióra w Gońcu spowodują, że czasopismo będzie jeszcze ciekawsze niż dotychczas.
No właśnie ma być ciekawie, co więc interesującego można przeczytać w październikowym numerze Gońca Wolności? Przede wszystkim trochę o podatkach - podatki to wiodący temat numeru. Ponadto Bartłomiej Kuczak powoli wprowadza nas do tematu listopadowego, czyli wyborów samorządowych, zaś Michał Janik wraca jeszcze do wyborów prezydenckich i wyraźnego podziału na głosujący na PiS wschód i wybierający PO zachód. Uważam, że tekst Michała jest niezwykle ciekawy i gorąco zachęcam do jego przeczytania. Przemysław Mrówka opowiada o stosunkach dyplomatycznych między II Rzeczpospolitą a Gruzją - jest to, jak się można przekonać z lektury artykuły, temat bardzo interesujący.
W nowym numerze Gońca porusza bardzo różne tematy i jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Życzymy przyjemnej lektury!
Anna Grabińska
www.koliber.org
Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.
Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.
W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny
Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.
Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.
Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka