Blog
Syntezy Stosowane
Synteza
Synteza Prawda zwycięży, jeżeli nie dziś lub jutro, to definitywnie na Sądzie Ostatecznym!
48 obserwujących 144 notki 136193 odsłony
Synteza, 11 października 2011 r.

Dlaczego przegrała opcja niepodległościowa w wyborach?

Wszyscy się zastanawiają jak tak fatalny rząd mógł zachować władzę i dlaczego opozycja była tak nieskuteczna w krytykowaniu go i przekonaniu do zmian społeczeństwa – oto moje spostrzeżenia:

  1. Jarosław Kaczyński nie ma przeciwników tylko w kraju, ale jako prawdziwy patriota i katolik jest atakowany również przez zachodnie i wschodnie ośrodki propagandy medialnej, które zaraz podchwytują rodzime środki ich dalszego przekazu. To że sąsiedzi będą wspierać tych, którzy chcą źle dla Polski jest oczywiste z racji geostrategicznych uwarunkowań.
  2. Co do mediów w Polsce, tu akurat władza i kapitał oraz służby go popierające ma praktycznie monopol z wyłączeniem ośrodka w Toruniu (który jednak ma specjalizowanego odbiorcę) i niszowych mediów konserwatywno – narodowych. Z tego punktu widzenia wynik PiS można traktować jako sukces „państwa podziemnego” opartego na „pospolitym ruszeniu”.
  3. Smoleńsk to była prawdziwa masakra genialnych polityków i wspaniałych ludzi, którzy mogli przyciągnąć w tych wyborach bardzo wielu niezdecydowanych wyborców i nie widać tego tylko po PiS, ale po SLD też. Był to największy sukces Rosji od czasów II Wojny Światowej.
  4. Nawet gdyby Lech Kaczyński nie wygrał wyborów prezydenckich byłby autorytetem zdolnym do przejęcia władzy w wyborach parlamentarnych – wystarczy go porównać do żyjących autorytetów z przeciwnej strony z Jaruzelskim na czele, aby odkryć, jakim był zagrożeniem.
  5. Setki afer PO stają się niczym, gdy zdamy sobie sprawę, że społeczeństwo musi postępować podobnie, aby przetrwać w niewydolnym i zbiurokratyzowanym systemie wzajemnych układów i powiązań, duża część społeczeństwa nie potrafi już inaczej żyć.
  6. Demoralizacja młodego pokolenia stała się głównym celem agentury rosyjskiej na której usługach od dziesięcioleci są różne środowiska dewiacyjne i narkotykowe. Wystarczy tu przytoczyć zasady działania KGB/FSB/GRU na podstawie jego szpiegów - tylko rozbijając i dzieląc społeczeństwo od środka można opanować kraj bez walki i wykorzystywać go niczym kolonię niewolników: http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc – „Pierwszym etapem przewrotu ideologicznego jest proces demoralizacji”, a tych etapów są cztery…
  7. Rząd podjął drastyczne kroki, które uchroniły kraj przed bankructwem przynajmniej do wyborów np. przez kilka miesięcy zabrał już kilkanaście miliardów złotych z OFE, podniósł VAT, likwidował rezerwy różnych funduszy, sprzedawał co się dało – wystarczy podać, że na samym gazie łupkowym straciliśmy już dziesiątki miliardów złotych, bo szybko za bezcen pozbyto się koncesji na ich poszukiwania, co praktycznie równa się wydobycie, a z ceny polskiego gazu 80% trafi do wydobywcy zazwyczaj w USA i duża część jest już w Rosji.

Jak widać więc pobieżne analizy „przegranej” nie mogą być obiektywne, trzeba zagłębić się w to co stoi za parawanem medialnego przekazu, a są to zdrajcy i finansujące ich służby. Trzeba więc raczej zastanowić się, co by było, gdyby Jarosława Kaczyńskiego nie było, a do tego wystarczy przykład innych bardziej prawicowych i radykalnych ugrupowań, które nie są do niczego zdolne. Niestety tak już jest we współczesnym świecie, że nie głosują ludzie, tylko media, które ci ludzie oglądają, słuchają lub czytają, a te media mają swoje ośrodki sterowania. Demokracja kończy się z chwilą włączenia telewizora i nie dotyczy to tylko Polski, ale już całego świata, bo informacja jest obecnie towarem. 

Opublikowano: 11.10.2011 18:03.
Autor: Synteza
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Uznanie swej nicości i marności otwiera na łaskę Boga przemieniającą i dającą nadzieję życia wiecznego w radości i miłości. Pokora jest drogą mądrości o czym świadczy ogrom Kosmosu i kruchość ludzkiego życia.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @W.W. Cytat z Rzeczpospolita, Andrzej Talaga: "Rosja się zbroi, my też powinniśmy: W tym roku...
  • @W.W. Powody wojny mogą być takie: 1) zemsta za doznane krzywdy (raczej w tym wypadku...
  • @BOLBOCHAN Ps. dla jasności podam co ja rozumiem pod pojęciem drużyny OT podzielonej na 1-3...

Tematy w dziale