92 obserwujących
472 notki
1212k odsłon
  635   0

Reduta Dobrego Imienia zawiadamia ABW w sprawie Grossa

1. Dział Dokumentacji Reduty Dobrego Imienia po analizie okoliczności w których pojawił się tekst Grossa (kontekst międzynarodowy w sytuacji prowadzonych przez Polskę negocjacji w sprawie „kwot imigracyjnych”) sporządził zawiadomienie adresowane do Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W zawiadomieniu podniesione są fakty, które wskazują, że moment pojawienia się tekstu J.T. Grossa i miejsce w jakim się on pojawił nie wynikają z jakiegoś przypadku. Wręcz przeciwnie - zagadkowe koincydencje wskazują, że całe to wydarzenie może być skoordynowanym i świadomym atakiem na pozycję międzynarodową Polski i dlatego tą sprawą powinna zająć się ABW, do której zadań, zgodnie z ustawą (Art. 5 Ustawy z dn. 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz.U. 2002 Nr 74 poz. 676)) należy "rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie zagrożeń godzących w bezpieczeństwo wewnętrzne państwa oraz jego porządek konstytucyjny, a w szczególności w suwerenność i międzynarodową pozycję, niepodległość i nienaruszalność jego terytorium, a także obronność państwa”

Bez wątpienia znieważenie Polaków w oczach międzynarodowej opinii w artykule Grossa przydało argumentów przeciwnikom polskiego stanowiska w negocjacjach związanych z „kryzysem imigracyjnym”, a zatem osłabiło polską pozycję negocjacyjną i uderzyło w pozycję międzynarodową Polski.

O dalszych działaniach Reduty Dobrego Imienia w sprawie Grossa będziemy Państwa informować.

2. W dalszym ciągu można ściągnąć ze stron internetowych Reduty wzór powiadomienia prokuratury o przestępstwie Grossa. Obywatele muszą zareagować, dlatego oprócz pojedynczego doniesienia złożonego przez Redutę zachęcamy wszystkich do składania indywidualnych doniesień do prokuratury za pomocą dokumentu, który jest załączony do niniejszego newslettera. Wystarczy wypełnić w odpowiednim miejscu swoimi danymi osobowymi, podpisać i wysłać na adres Prokuratury podany w dokumencie.

Link do ściągnięcia pliku: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?smd_process_download=1&download_id=95

Jeśli ktoś z Państwa wyśle takie doniesienie prosimy o poinformowanie nas, abyśmy mogli monitorować to postępowanie. Również jeśli nadejdzie do Państwa korespondencja w tej sprawie prosimy o informacje.

3. Petycję do Prokuratora Generalnego o objęcie osobistym nadzorem postępowania w sprawie Grossa prowadzonego w Prokuraturze Warszawa-Śródmieście do tej pory podpisało prawie 28 tysięcy osób. Zapraszamy do podpisywnia tej petycji: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=101

Maciej Świrski

 

 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale