92 obserwujących
472 notki
1210k odsłon
1377 odsłon

Na 1 listopada - lista

Wykop Skomentuj5

Na 1 listopada - lista

Na 1 listopada

 

Miejscowości w których znajdowały się obozy, podobozy i komanda niemieckich obozów koncentracyjnych w latach 1939-1945 w których ginęli Polacy i obywatele Polski. Te miejsca są także cmentarzami.

 

Abteroda, powiat Eisenach

Adlershorst, gmina Gotenhafen

Adorf

Aflenz

Ahlem

Ahrensbök, powiat Eutin / Oldenburg

Alderney, Einsatzort der I. SS-Baubrigade

Alexoten-Aleksotas

Alfred I / Sachsen, komenda w: Ellrich

Allach

Allendorf bei Kirchhain, powiat Marburg

Allersdorf-Liebhof

Alt Daber (Männerlager, obóz męski), gmina Wittstock / Brandenburg

Altdorf = Stara Wies, powiat Pleß / Schlesien (Śląsk)

Altenburg (Frauenlager, obóz kobiecy) / Thüringen

Altenburg (Männerlager, obóz męski) / Thüringen

Altenhammer, powiat Neustadt a. d. Waldnaab

Alt-Garge a. d. Elbe

Althammer / Pommern (Pomorze)

Althammer (Stara Kuznia (Kuznica)), powiat Pleß

Amersfoort / Holland (Holandia)

Ampermoching

Ampfing-Waldlager V (Frauenlager, obóz kobiecy), komenda w: Mühldorf

Ampfing-Waldlager V und VI (Männerlager, obóz męski), komenda w: Mühldorf

Amstetten / NiederÖsterreich (Dolna Austria)

Ankenbuck, powiat Donaueschingen (przedtem: powiat Villingen)

Annaburg, powiat Jessen (przedtem: powiat Torgau)

Annen

Ansbach

Ansbach

Antivari

Apolda / Thüringen

Arbeitsdorf, gmina Fallersleben

Arenberg

Argenau (Gniewkowo) / Warthegau, komenda w: Thorn OT

Arnheim (Arnhem) / Holland (Holandia)

Arolsen, powiat Waldeck

Artern, "Adorf", powiat Sangerhausen

Asbach, komenda w: Neckarelz I i II

Aschendorfermoor, gmina Aschendorf

Aschersleben (Frauenlager, obóz kobiecy)

Aschersleben (Männerlager, obóz męski)

Aseri / Estland (Estonia)

Aslau, powiat Bunzlau / Niederschlesien (Dolny Śląsk)

Athen-Haidari

Attnang-Puchheim

Aue / Sachsen

Auerbach

Aufkirch

Augsburg

Augsburg, Michel-Fabrik

Augsburg, Oberbürgermeister

Augsburg, Reichsbahn-betriebsamt

Augsburg-Pfersee, Messerschmitt-Werke

Augustusburg bei Chemnitz

Aurach

Aurich, powiat Aurich

Auschwitz (Oświęcim), Auschwitz-Zasole oraz SS-Eisenbahn-Baubrigade 2

Auvere / Estland (Estonia)

Babelsberg

Babitz / Oberschlesien (Górny Śląsk)

Bachmanning, powiat Wels, komenda w: Großraming

Backa-Topola / Jugoslawien (Jugosławia)

Bad Berka, powiat Weimar, komenda w: Tonndorf

Bad Gandersheim, powiat Gandersheim

Bad Godesberg

Bad Ischl, powiat Gmunden, Sägewerk

Bad Ischl, powiat Gmunden, Umsiedlungslager

Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Bad Oberdorf, gmina Hindelang

Bad Rappenau, powiat Sinsheim, komenda w: Neckarelz I und II

Bad Saarow, powiat Beeskow-Storkow

Bad Salzbrunn / Niederschlesien (Dolny Śląsk)

Bad Salzungen, powiat Meiningen

Bad Sulza (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Waimar

Bad Sulza (Männerlager, obóz męski), powiat Waimar

Bad Tölz

Bad Warmbrunn, powiat Hirschberg / Niederschlesien (Dolny Śląsk)

Bad Zwischenahn, komenda w: Esterwegen

Baden-Baden-Oos-Sandweier

Baerum

Balingen

Ballenstedt, powiat Quedlinburg (przedtem: powiat Ballenstedt)

Banjica / Serbien (Serbia)

Barkhausen

Barneveld / Holland (Holandia)

Baron Hirsch

Barth / Ostsee, powiat Stralsund

Baubrigaden

Bäumenheim, gmina Asbach, powiat Donauwörth

Bautzen / Sachsen

Bayersoien

Bayreuth

Bayrischzell, powiat Miesbach

Beaune-la-Rolande / Frankreich (Francja)

Beendorf

Beerfelde, powiat Lebus / Oder

Belzec, powiat Zamosć / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo)

Belzig, powiat Zauch-Belzig

Benninghausen / Westfalen

Bensberg, Rheinisch-Bergischer powiat

Bensheim-Auerbach

Berga / Elster, powiat Greiz / Thüringen

Bergen-Belsen

Bergkamen (Männerlager, obóz męski) / Westfalen

Berka

Berlin, Arado-Flugzeugwerke

Berlin, Kastanienallee

Berlin, Kommandoamt der SS

Berlin, SS-Hauptwirtschaftslager II (Berlin-Südende), Volksdeutsche Mittelstelle (Berlin W 62), Reichssicherheits-hauptamt, Kreiselgerät GmbH, Deutsche Ausrüstungswerke (SS-WVHA / Amt W IV), Bauleitung Groß-Berlin

Berlin-Falkensee

Berlin-Hakenfelde, Luftfahrtgerätewerk

Berlin-Halensee

Berlin-Köpenick, AEG-Kabelwerk Oberspree

Berlin-Lichtenrade

Berlin-Lichterfelde

Berlin-Marienfelde

Berlin-Neukölln, Registrierkassen-Gesellschaft Krupp

Berlin-Niederschöneweide, Firma Pertrix (Varta)

Berlin-Reinickendorf, Argus-Werke

Berlin-Siemensstadt, Siemens-Schuckertwerke

Berlin-Spandau (Frauenlager, obóz kobiecy), Deutsche Industriewerke

Berlin-Tegel, Borsig-Werke

Berlin-Tempelhof, "Columbia"

Berlin-Weißensee

Berlin-Wilmersdorf

Berlin-Zehlendorf, Spinnstoff-Fabrik Zehlendorf

Berlstedt, powiat Weimar

Bernartice

Bernsdorf (Bernartice) / Sudetenland (Kraj Sudetów), powiat Trautenau

Berun (Bierun)

Betschkerek

Beydritten (Männerlager, obóz męski) / Ostpreußen

Bichl, powiat Bad Tölz

Bierun

Biesenthal bei Eberswalde, powiat Oberbarnim

Bila Voda

Billroda, powiat Nebra (przedtem: powiat Eckartsberga)

Birgsau

Birkenau (Brzezinka, Auschwitz II)

Birkhahn-Mötzlich

Birnbäumel / Niederschlesien (Dolny Śląsk)

Bischofferode, powiat Werbis, komenda w: Harzungen und Klein-Bodungen

Bisingen, powiat Hechingen

Bismarckhütte-Hajduki Wielkie, powiat Chorzow

Blaichach, powiat Sonthofen

Blankenburg, powiat Wernigerode (przedtem: powiat Blankenburg)

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale