Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew
677
BLOG

Natura skorpiona

Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

image

Skorpion prosił żabę, aby na swoim grzebiecie przewiozła go na drugi brzeg rzeki. Żaba bała się, że skorpion ją ukąsi i pozbawi życia. Skorpion zapewniał, że tego nie zrobi bo gdyby ją uśmiercił to przecież wtedy sam zginie w nurtach rzeki. Tym przekonał, żaba wzięła go na grzbiet, popłynęła. Na środku rzeki skorpion ukąsił żabę. Dlaczego - jęknęła żaba. Usłyszała „nie zmienisz natury skorpiona”.

……………………...
Feliks Koneczny w swoich pracach o cywilizacjach - ludzie żyją w kręgu różnych cywilizacji i między tymi cywilizacjami trwa rywalizacja, co oznacza, że ukształtowani w obszarze danej cywilizacji, przyjmujący jej wartości będą też walczyć z ukształtowanymi w innej cywilizacji. Stanem stałym jest zjawisko określane przez Samuela Hutchinsona jako „zderzenie cywilizacji”. Okazało się, że takie zjawisko występuje nie tylko na przecięciu islam – Zachód.

Prof. Koneczny wykazał, że o ile na Zachodzie, do którego przynależy Polska, głównie dominuje cywilizację łacińską (filozofia, grecka, prawo rzymskie, etyka katolicka), o tyle na wschodzie, w Rosji, rozpleniła się cywilizacja turańska (władza dyktatorska, organizacja wojskowa społeczeństwa, żądza podbojów). Europa środkowo-wschodnia, Polska, doświadczyły i doświadczają (Ukraina) agresji turańskiej Rosji.

Obecność USA w Europie, NATO i załamanie się Związku Sowieckiego sprawiły, że sowieckie dywizje nie zajęły Niemiec, Francji, Hiszpanii, chociaż na Kremlu zamierzano to zrobić. Po upadku ZSRS Europa zachodnia uznała, że będzie owocnie współpracować z Federacją Rosyjską. Niemcy ten kierunek w swojej polityce uznały za najważniejszy, usiłowały na sprowadzanych ze wschodu węglowodorach budować własną potęgę w Europie stając się głównym partnerem Kremla.

Europa środkowowschodnia, nie tak dawno przynależna do sowieckiej strefy wpływów zadbała, aby wejść do struktur sojuszu Północnoatlantyckiego. Federacja Rosyjska wykorzystała politykę uprawianą przez Niemcy (Nord Stream) i inne państwa Europy zachodniej, aby pozyskiwać środki na zbrojenia, rozbudować armię i podjęła agresywne działania na terenie Gruzji, następnie Ukrainy dla rozszerzenia swoich wpływów w Europie środkowowschodniej.

Wspólnym programem, który Berlin i Moskwa zamierzają zrealizować jest stworzenie wspólnoty geopolitycznej rozciągającej się "od Władywostoku do Lizbony”. Cześć wschodnia tego tworu ma być pod panowaniem rosyjskim, zachodnia – niemieckim.

Prof. Andrzej Nowak mówi (wywiad w „Le Figaro”): „Niemcy nadal nie rozumieją, że ich bilateralne relacje z Rosją nie będą określone przez handel. Rosja zamierza kontrolować Niemcy i używać je dla własnych celów.”

W 1939 r. Stalin zawarł pakt z Hitlerem, aby zniszczyć Polskę, w 1945 r. Hitler popełnił samobójstwo, gdy sowieckie czołgi zdobywały Berlin. Niemiecka „żaba” znowu chce wziąć rosyjskiego skorpiona na grzbiet, aby teraz go przemieścić z Władywostoku do Lizbony.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka