18 obserwujących
163 notki
451k odsłon
  3383   0

Don Kolasa i związkowa kasa

Don Kolasa i związkowa kasa - NSZZ Funckjonariuszy Straży Granicznej.
Don Kolasa i związkowa kasa - NSZZ Funckjonariuszy Straży Granicznej.

Biedni i bogaci

Kolasa, który dostał 22 000 zł., co miesiąc zarabia na rękę:

7000 z etatu w KGSG + 500 jako jedna trzecia tak zwanego kwartalnika + 2200 z tytułu zasiadania w Radzie Dialogu Społecznego + 4000 z tytułu bycia przewodniczącym związku zawodowego.

Razem ok. 14 000 złotych.

Na rękę. Na samochód, telefon i mieszkanie nie wydaje ani grosza, bo ma związkowe.

Wnioskodawca z Łodzi, który dostał 500 zł., zarabia netto 4000. A ten z Warszawy, co dostał 2000, ma netto 5000.

Pojawia się trzeci związkowiec

Czy wiecie, kogo pozwał Don Kolasa? Któż tak udziabał wielkiego bonza w samo miękkie, że potrzeba aż 22 000 złotych, aby pomścić ubligę?

JA.

Robert Szmarowski, major rezerwy Straży Granicznej, bloger Rebeliant, członek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Tego, którego przewodniczącym jest Don Kolasa.

Przedstawienie szczegółów tej afery zajęłoby zbyt wiele miejsca i czytelnik mógłby nie dotrwać do pointy. Zrobię to skrótowo. Kolasa stwierdził, że publikacje, w których detal po detalu ujawniam jego machloje, są dla niego zniesławiające i obelżywe. Obmyślił zatem czarcią strategię. Uwaga, będzie surrealistycznie. Sprawę karną założył mi w Koszalinie, bo według niego przestępstwo internetowej zniewagi popełniłem w Kaliszu. A sprawę cywilną założył mi w Gdańsku, bo mieszkam w Gdyni.

Tu nie ma omyłki pisarskiej! No po prostu cały Kolasa, cały on. Napoleońska głowa.

Oba pozwy wyszły w maju, ale ze względu na różnice w tempie pracy sądów, dostałem je oddzielnie w odległych od siebie terminach. Nie wiedziałem o procesie cywilnym, gdy dostałem pakiet z sądu w Koszalinie. W dniu 7 sierpnia 2019 roku wystąpiłem do władz Związku o zapomogę z Funduszu Prawnego. Wnioskowana kwota, to 13 000 złotych. Trzynaście tysięcy. Fragment uzasadnienia:

Zgodnie z moją wiedzą, Związek Zawodowy, którego Przewodniczącym jest oskarżyciel prywatny, wyasygnował na ten cel ponad 20 000 zł. Uważam, że w sytuacji, gdy oskarżycielem prywatnym jest członek Związku Zawodowego, a jego przeciwnikiem procesowym drugi członek tego samego Związku, należy, dochowując zasady równości i sprawiedliwości, umożliwić mi właściwą reprezentację w procesie.

Przewodniczący Caban

Przewodniczący Rady Funduszu Prawnego, mjr SG Zbigniew Caban, przewodniczący Zarządu Uczelnianego w szkole SG w Lubaniu.

To jest facet ze ścisłego kręgu Kolasy. Ze „złotej dziesiątki”, o której informacje znajdzie czytelnik tu:

NSZZ Wazelina - złota dziesiątka Marcina Kolasy

To także uczestnik słynnego spotkania w pokoju 101. Tu znajdzie czytelnik opis tego, co się stało w pokoju 101 i stenogram spotkania:

Piłkarski Poker Marcina Kolasy

Tu można wysłuchać nagrania, czyli o czym i w jaki sposób rozmawiano w pokoju 101:


Nagrania

Kolasa ma prawdziwego farta do nagrań. Pierwsze już znacie. Drugie jest tutaj. Popatrzcie i posłuchajcie, jaki z niego bystrzak...


Najnowsze nagranie

Jest jest. Najnowsze w tym sensie, że dopiero kilka dni temu do niego dotarłem. A gdzie link? Będzie.

Będzie wtedy, gdy uznam, że nadszedł właściwy moment. Na razie pozwolę sobie na odrobinę cynizmu. Otóż Kolasa i jego mafia, doskonale wiedzą, że to nagranie istnieje i – proszę wybaczyć kolokwializm – chodzą posrani. Trwaj chwilo...

[]

Najnowsza odsłona afery:

Panie Szmarowski, miarka się przebrała!

[]

Kolasa wytoczy mi proces - Dla dociekliwych. Pełny wykaz moich publikacji o Kolasie.

[]

W galerii zdjęć znajdują się foty dokumentów, o których mowa w tekście.

[]

Zobacz galerię zdjęć:

Don Kolasa i związkowa kasa - odmowa do funkcjonariusza z Łodzi.
Don Kolasa i związkowa kasa - odmowa do funkcjonariusza z Łodzi. Don Kolasa i związkowa kasa - odmowa do funkcjonariusza z Warszawy. Don Kolasa i związkowa kasa - wniosek Rebelianta.
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo