Wezwania do Wojska Polskiego trafiają do specjalistów z branży IT. Fot. Flickr/MON / zdjęcie ilustracyjne
Wezwania do Wojska Polskiego trafiają do specjalistów z branży IT. Fot. Flickr/MON / zdjęcie ilustracyjne

Wezwania do wojska dla tysięcy Polaków. Armia celuje w konkretną grupę

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 84
Portal Bankier podaje, że wezwania otrzymali specjaliści z branży IT. Dotyczą stawienia się w wojskowym centrum rekrutacji w celu nadania przydziału mobilizacyjnego. Są oni szczególnie cenni i dla wojska, i dla pracodawców.

Wezwania do Wojska Polskiego trafiają do specjalistów z branży IT

Jak podaje portal Bankier, wezwania do wojska trafiają do specjalistów z branży IT. Wśród nich są operatorzy dronów i programiści. W regionalnych centrach rekrutacji nadawane są przydziały mobilizacyjne oraz karty mobilizacyjne. To ważne, bo w przypadku rozpoczęcia wojny powołane osoby muszą stawić się z nimi w wojsku.


Wezwania do wojska. Co przysługuje wezwanym

Osoby, które dostaną wezwania, otrzymają od wojska usprawiedliwienie nieobecności. Niestety, nie otrzymają wynagrodzenia.

Pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę bądź umowy zlecenia otrzymują za to rekompensatę za stracone wynagrodzenie. Wysokość jest określana na podstawie kwoty minimalnego wynagrodzenia z ubiegłego roku.


W Polsce trwa coroczna kwalifikacja wojskowa

Specjaliści z wezwaniami w sprawie przydziału prawdopodobnie zostaną wezwani na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Tego rodzaju ćwiczenia mogą trwać od 2 do 30 dni.

Od 1 lutego trwa coroczna kwalifikacja wojskowa, która potrwa do końca kwietnia. Wezwania otrzymują przede wszystkim mężczyźni, którzy w 2024 roku skończą 19 lat.

Przypominamy, że do komisji można zgłosić się na ochotnika.

KW

Źródło zdjęcia: Wezwania do Wojska Polskiego trafiają do specjalistów z branży IT. Fot. Flickr/MON / zdjęcie ilustracyjne

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo