0 obserwujących
7 notek
9938 odsłon
1293 odsłony

Ruch Narodowy, a sprawa Mariana

Wykop Skomentuj5

W skłóconej partii trochę jak w skłóconej rodzinie - wewnątrz aż się gotuje, ale publicznie wszyscy udają, że jest wspaniale. Ludzie postronni mogą tylko gdybać i oceniać sytuacje łącząc poboczne wątki. Tak bywa zazwyczaj, od powyższej reguły zdarzają się jednak niechlubne wyjątki - za przypadek taki uznać można niewątplwie małą wojnę, jaka obecnie toczy się w kuluarach krakowskiego oddziału partii KORWiN, którą wszyscy zainteresowani niemal na bieżąco mogą śledzić za pośrednictwem portalu Facebook.


Wczoraj Marian Kowalski oficjalnie opuścił Ruch Kukiza - wszyscy śledzący jego facebookowy profil ze zniecierpliwieniem oczekiwali więc na oficjalne stanowisko Ruchu Narodowego w tej sprawie. Okazuje się jednak, że takowego długo jeszcze może nie być.


Niby niewielka rzecz - Pan Marian dziś na swojej tablicy podlinkował wywiad z kierownikiem głównym ONR-u - Aleksandrem Krejckantem, tytułując go jako "ciekawą analizę obecnej sytuacji". W wywiadzie natomiast przeczytać możemy, że RN za bardzo poszedł w politykę (liderzy zamiast budować środowisko narodowe biją się o stołki u Kukiza) i konieczne jest nowe otwarcie. Czyniąc długą historię krótką - relacja Pana Kierownika wygląda tak, jakby ONR szykował się już do założenia nowego bytu politycznego, którego głównym celem będzie budowa środowiska kutywującego myśl prawdziwie narodową, pozbawioną populistycznego frazesu i liberalnego rozmycia.


Łącząc wydarzenia wczorajsze z dzisiejszym, wysnuć można tylko jeden wniosek - RN wcale nie jest monolitem, a plotki sprzed paru miesięcy o grożącym rozpadzie okazały się niestety prawdziwe. I jak na razie wszystko wskazuje na to, że Marian dołącza do rokoszan.

Kwestią dyskusyjną jest, czy plany ONR-u, zamierzającego budować nowy format polityczny uwydatniający myśl narodową w projekcie bardziej "elitarnym ideowo", przyniosą Narodowcom jakieś wymierne korzyści. W tej chwili jednak trzeba pamiętać o jednym fakcie - obecnie mamy 22 sierpnia 2015 roku, parę miesięcy dzieli nas od dnia wyborów. A tu na prawej stronie:

  • w KORWiN się kłóca 
  • w KNP się kłócą
  • w RN się kłócą
  • u Kukiza się kłócą

i każde z ugrupowań nawołuje do zjednoczenia, pod warunkiem, że nastąpi ono pod ich własym szyldem.

 

Prawda niestety jest bolesna - wszystkie znaki na niebie i ziemy wskazują na kolejną zmarnowaną szansę polskiej "nie-establishmentowej prawicy"​. 

Gratulacje Antysystemowa Polsko! W polityce polskiej od XVII wieku bez zmian.
 

"A miało być tak pięknie, wywiady miały być"

 

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale