53 obserwujących
1592 notki
886k odsłon
  260   5

Z rzeczywistości alternatywnej otwarcie przekopu na Mierzei Wiślanej 20.09.2022 r.

20 września 2022 r.
Po sromotnej porażce Zjednoczonej Prawicy w wyborach w roku 2019 do władzy wróciła Koalicja Obywatelska. Rząd KO pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska postanowił kontynuować przekop Mierzei Wiślanej. 20 września 2022 r. uroczyście jest otwierany przekop. Datę zmieniono z nienawistnej daty 17 września planowanej przez rządy Zjednoczonej Prawicy na wniosek kanclerza Olafa Scholza.

Gazeta Wyborcza
„Pomimo błędnych założeń rządów PiS ten przekop był potrzebny. Gdy do władzy doszedł premier Tusk przekop stał się bardziej ekologiczny. Skorygowano jego przebieg o całe pięć centymetrów. Powoduje to, że wszystkie zwierzęta lądowe, ryby i ptaki mogą się tam swobodnie przemieszczać. Potwierdzają to nam światowej klasy eksperci ekologiczni. Otwarcie przekopu było piękną uroczystością. Zwłaszcza koncert, na którym wystąpili Maria Peszek i Behemoth. Niesmak oczywiście budziła obecność prezydenta Andrzeja Dudy, który z nienawiścią w oczach obserwował przepłynięcie przez przekop nie tylko kajaków ale także większych jednostek morskich. W tym krążowników Bundesmarine. Nasi eksperci wojskowi dodają, że tego obiektu nie da się zniszczyć jedną rakietą. I należy takich obiektów budować więcej. Spowoduje to rozproszenie sił rosyjskich, które mają za mało amunicji po wojnie na Ukrainie aby niszczyć infrastrukturę w Polsce.”
Onet.pl
„Od początku budowa tego przekopu budziła kontrowersje. Przypomnijmy, że miała ona zaburzyć cykl życiowy kijaszka kluskowatego. Ważnego gado-płaza z rodziny kiszkowatych o czym donosili nam eksperci z Greenpeace. Nasi eksperci donosili także, że po co taki przekop skoro takich przekopów jest sporo na całym świecie, zwłaszcza w Niemczech. Wszystko wątpliwości rozwiane zostały przez dojście do władzy w roku 2019 Koalicji Obywatelskiej. Premier Tusk obiecał, że każdy egzemplarz kijaszka kluskowatego będzie przenoszony na ląd i stamtąd spuszczany do wody przez żołnierzy WOT. Formacja ta mająca w założeniach Macierewicza służyć mordowaniu opozycji wreszcie ma jakieś sensowne zadanie. Cudowny koncert na otwarcie przekopu dał Behemoth z utworem Szatan idzie j..... PiS.”
TVN „Fakty” - deskrypcja głosowa
„Premier Donald Tusk przeciął wstęgę. Jest, pierwszy kajak przepływa przez przekop. To jest kajak wolności. Wiosłuje Marta Lempart z błyskawicą strajku kobiet wymalowaną na czole. Na boku kajaka namalowane widzimy osiem gwiazdek. Kajak niebezpiecznie się zanurza. To na pewno nie pod wagą Lempart tylko przez błędy konstrukcyjne przy budowie przekopu popełnione jeszcze za rządów Morawieckiego. Niestety tyle tych błędów popełniono, że rząd Donalda Tuska nie zdążył ich wszystkich skorygować.”
Zwrot kamery od tonącego kajaka Marty Lempart
„Popatrzmy teraz na wiwatujące tłumy mieszkańców Elbląga. Na ich czele jest prezydent miasta. Prezydent dostał obietnicę od ministra finansów Rostowskiego, że tor wodny do Elbląga zostanie pogłębiony już w roku 2050. Na razie jak stwierdził minister Rostowski pieniędzy nie ma i nie będzie. Jednak nie zraża to prezydenta Elbląga. Wie, że to dzieło będzie kontynuowane przez jego następców. Przypomnijmy tu słowa naszego stałego eksperta premiera Leszka Millera. Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Nasi, wierni widzowie wiedzą czym różni się mężczyzna, zaczął przekop mierzei od tego jaki go skończył. W tle słychać pierwszy utwór Marii Peszek zatytułowany Miałam depresję w Bangkoku wyleczył mnie z tego finał przekopu.”

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale