3 obserwujących
44 notki
9800 odsłon
  127   3

Abu Azrael - "Anioł śmierci"

Nazywano go również irackim Rambo,przez rok, większość z nich zabił mieczem.W myśl zasady kto mieczem wojuje, od miecza ginie

Był najgorszym koszmarem dżihadystów z ISIS, których przerażał swoją brutalnością i okrucieństwem.


image


Zabił 1500 bojowników ISIS.


Nazywano go również irackim Rambo,przez rok, większość z nich zabił mieczem.W myśl zasady kto mieczem wojuje, od miecza ginie Większość jego życiorysu jest nadal tajemnicą.Tym bardziej, że sporo bandytów z ISIS wróciło do swoich miejsc zamieszkania, również w Iraku.

Nie popieram tego sposobu zabijania, co nie zmienia to faktu że wysłał do ichniejszego nieba wielu świętych wojów gdzie dowiedzieli się że te obiecane dziewice będą musieli wybrać z pomiędzy siebie.

Jego prawdziwe nazwisko to Ayoub Falih Hasań Al-Rubaie urodzony w 1978r.Jest popularnym irackim dowódcą  oddziału Kataib al-Imam Ali ,to iracką szyicką milicja, która walczy z ISIS w Iraku. 

Abu Azrael jest opisywany w różnych źródłach jako szyicki muzułmanin, który jest 40-letnim byłym wykładowcą uniwersyteckim i mistrzem Taekwondo. Według irańskiego źródła raporty z marca 2015 r. twierdziły, że Azrael jest ojcem pięciorga dzieci i prowadzi „zwykłe życie”, w czasie gdy nie jest na polu bitwy.


image


Tajemnice okrywają jego akty wojny i zemsty na Państwie Islamskim, zwykle w równie brutalny sposób jak ich. Od rozdrabniania bojowników ISIS na kawałki do samodzielnego niszczenia całych plutonów, opowieści Abu Azraela o męstwie budzą strach w  ISIS.Azrael brał udział w niezliczonych specjalnych misjach operacyjnych i walczył u boku brytyjskich Zielonych Beretów i amerykańskiej piechoty Marynarki Wojennej. I w przeciwieństwie do większości szyickich bojowników, o których wiadomo, że popełniają okrucieństwa i akty terroru, Azrael stawia sobie za cel trzymanie cywilów z dala od krzywdy, mówiąc: „Wszyscy jesteśmy jednym krajem, jednym Irakiem”.


Po incydentach, w których sfilmowano go bezczeszczącego zwłoki bojowników ISIS, Azrael stwierdził, że starszy imam w Nadżafie powiedział mu, że powinien modlić się o pokutę i „nigdy więcej tego nie robić”.

W październiku 2019 r. został ciężko pobity do nieprzytomności przez protestujących Irakijczyków na placu Tahrir w Bagdadzie.

W 2020 roku został zarażony COVID-19 i doznał znacznego uszkodzenia płuc

Abu Azrael walczył przeciwko ISIS, chociaż walczył również z innymi grupami bojowników. Przyciągnął uwagę na Bliskim Wschodzie,i od wiosny 2015 roku pojawiał się na pierwszych stronach międzynarodowych serwisów informacyjnych w Anglii, Francji i Stanach Zjednoczonych.


Otrzymał honorowy medal z rąk Przedstawiciela Najwyższej Władzy Religijnej Iraku Sayyida Ahmada al-Safiego. 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale