Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
84 obserwujących 1168 notek 1235905 odsłon
Starosta Melsztyński, 12 lutego 2011 r.

Nowy Ekran czyli transparencja totalna. I odpowiedź ŁŁ

Aparatura podsłuchowa zainstalowana przez nas w siedzibie Ok-ko.
Aparatura podsłuchowa zainstalowana przez nas w siedzibie Ok-ko.

 

Z przyjemnością informuję, że dzisiaj 31 stycznia ruszył 'Nowy Ekran'.
To nasza zupełnie oddolna inicjatywa obywatelska by odzyskać utraconą  Polskę dla Polaków, by być alternatywą dla antypolskich massmediów, które tak ugościliście u siebie w domu, kochani rodacy. Ty też nie stój z boku, włącz się w walkę o własny kraj, pomóż sobie i nam.

Dwa tygodnie mijają od startu nowego portalu i serwisu blogowego Nowy Ekran. Jego redaktor naczelny, ukrywający się pod pseudonimem Łażący Łazarz w zapowiedziach deklarował "totalna transparencję" tej inicjatywy. Zobaczmy, jak się z tych deklaracji wywiązał.

W zakładce "O nas" próżno szukac jakiejkolwiek informacji o osobach odpowiedzialnych za inicjatywę. Ukrywają się po nic niemówiącymi termianami "Administrator", "właściciele", "moderatorzy", "Rada Programowa". Nie znajdziemy tam ani jednego nazwiska, żadnej informacji o animatorach i mocodawcach.

Dopiero w "Regulaminie" znajduje się - przez niedopatrzenie - następująca wstawka: Administratorem Serwisu jest OK-KO Sp. z o.o. w Warszawie (00-580), Al. Szucha 3 lok. 14 wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000140381, NIP: 521-04-18-582.

W czasach mojej młodości mówiło się Okko na Marokko  gdy chciało się kogoś zwieśc i oszukac. Warto pójśc tym tropem.

Spółka Ok-ko istnieje od 1 lutego 1994 roku. Od 5 lutego 2003 jest zarejestrowana w KRS. Początkowo mieściła się w Starej Iwicznej, na obrzeżach Piaseczna, miasteczka-satelity Warszawy. Czym się zajmowała przez siedemnaście lat swego istnienia nie wiadomo. Dopiero jesienią ubiegłego roku zaczęły w niej pojawiac się znaki aktywności. Pierwszym z nich było przeniesienie siedziby spółki do Warszawy, pod dobry adres, w sąsiedztwie wielu ministerstw i urzędów państwowych. Innym, trudnym do wytłumaczenia była zmiana stosunków własnościowych, o której pisałem w poprzednim wpisie i do którego jeszcze będę chciał powrócic.

ŁŁ mówił wielokrotnie o polonusie z Australii, dobroczyńcy i fundatorze NOwego Ekranu. Czy uda się do niego dotrzec idąc śladem spółki Ok-ko?

Pierwsza informacja, na jaka natrafiamy to dane prezesa Ok-ko. To wzmiankowany w poprzednim wpisie JERZY WOJCIECH KLASICKI, urodzony w roku 1949,  zamieszkały w Piasecznie. A oto jego oficjalne dane, zaczerpnięte z domeny spółki, wykupionej na Onet.pl


 Jerzy Klasicki

OK-KO Sp. z o.o.

Adres:
Nowa 2B
05-500 Piaseczno

Telefon:
697 94 11

Fax:
697 94 16

E-mail:
j.klasicki@ok-ko.pl 

Można prześledzic jego karierę zawodową:

6 lipca 2004 roku powołany zostaje w skład Rady Nadzorczej spółki Energomontaż-Północ, przedtem pełnil następujące funkcje:

1970r. - 1972r. Projektant w Raciborskiej Fabryce Kotłów w Raciborzu,
1972r. - 1993r. Kierownik Robót, Zastępca Dyrektora d/s Produkcji, Dyrektor
w Przedsiębiorstwie Robót Instalacyjno-Montażowych w
Piasecznie,
1993r. - 2001r. Dyrektor Generalny DEGOR Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. Piaseczno,
2002r. - 2004r. Członek Zarządu - Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny w
"Energomontaż-Północ" S.A. Warszawa

- Prezes Zarządu Eroplaus Sp. z o.o. w Warszawie.
- Prezes Zarządu Degor Sp. z o.o. w Warszawie.
- Członek Rady Nadzorczej ZRE Lublin S.A.
- Przewodniczący Rady Nadzorczej "Energomontaż-Północ Dźwigi" Sp. z o.o.
w Sochaczewie.
- Przewodniczący Rady Nadzorczej "Energomontaż-Północ Nieruchomości" Sp. z o.o.
Warszawa.
- Przewodniczący Rady Nadzorczej EnergoMann Engineering Sp. z o.o.

Obecnie Klasicki jest jednym z członków zarządu spólki z oo LOUVRE WARIMPEX DEVELOPMENT.powstałej z fuzji sieci tanich hoteli Louvre Hotels i firmy Warimpex (Warschau Import  Export). Spółka Warimpex powstała w roku 1959 do prowadzenia handlu barterowego (towar za towar) z krajami ówczesnej Europy Wschodniej pod sowiecką dominacją głównie z Polską. Jak wyglądał taki handel i jakie koncesje służbom specjalnym komunistycznej Polski, Czechosłowacji i Węgier należało składac nie muszę chyba mówic. Tak o tym napisał jeden z blogierów, również widac zajmujący się tłem biznesowym Nowego Ekranu:

Ponoć właścicielem platformy blogerskiej Nowy Ekran.pl jest firma  OK-KO. Prezesem OK-KO sp z o.o. jest Jerzy Wojciech Klasicki zwiazany z LOUVRE WARIMPEX DEVELOPMENT to jest pokomunistyczna spółka naszpikowana starymi komunistami i SB-kami.

A tak odpowiedział ŁŁ: Nie znam osoby o której piszesz.

Zatrzymajmy się na chwilę, to bardzo istotna odpowiedź. ŁŁ twierdzi, że nie zna prezesa spółki Ok-ko, człowieka, który go zatrudnił. Implikacje tej odpowiedzi są ważne, niezależnie od tego, czy ŁŁ powiedział prawdę czy skłamał. Podstawą wszelkiej działalności publicznej jest jawnośc, albowiem, jeśli ktoś ukrywa się za zasłoną tajemnicy a prowadzi np działalnośc polityczną czy gospodarczą to trawestując słowa poety: Dla wieszczów i wróżów z przeszłości jasne byłoby, że monsieur ŁŁ został przez kogoś wypuszczony w celach, póki co, nieokreślonych

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @prowincjałka  Moja delikatna prośba skierowana do twojego kolegi odnosi sie również do ciebie.
  • @adamkonrad  Pętaku, który mnie obrażasz na moim blogu - spierdalaj, łajzo.
  • @Amstern  To czego się o nim dowiedziałem budzi moją głęboką odrazę. Ja go pytał nie...

Tematy w dziale