Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
80 obserwujących 1148 notek 1223344 odsłony
Starosta Melsztyński, 14 sierpnia 2017 r.

Rząd chdikk

2006 93 0 A A A

Minister spraw wewnętrznych zwołał konferencję prasową po ataku w Nicei. - Jakie wnioski zostały wyciągnięte po zamachach terrorystycznych w Paryżu? - pytał Mariusz Błaszczak. - Zorganizowano marsze, malowano kwiatki na chodnikach w różne kolory, kredkami o kolorach całej tęczy. Dla mnie jest to bardzo wyraźne nawiązanie do LGBT. Po zamachach terrorystycznych rozpłakała się pani Mogherini, wysoki komisarz UE ds. międzynarodowych. Czy to jest odpowiednia reakcja? Moim zdaniem nie - stwierdził minister. Dopytywany o to, jaka powinna być jego zdaniem prawidłowa reakcja, nie udzielił konkretnej odpowiedzi.


Nie można winić ministra Błaszczaka, że w czwarty dzień po klęsce żywiołowej, która spustoszyła ogromne obszary lasów w północnej Polsce, nie zdołał powołać sztabu kryzysowego. Kredek nie dowieźli i się pogubił.

Nie wińcie ministra obrony, Antoniego Macierewicza, że do obrony ofiar przed skutkami jednej z największych klęsk żywiołowych ostatnich lat nie wysłał żołnierzy obrony terytorialnej. Nie wysłął żołnierzy do pomocy strażakom i pracownikom Lasów Państwowych. Potrzeby są ogromne, brak logistyki, transportów, maszyn do usuwania szkód i powalonych drzew, rąk ludzkich, prowizorycznych agregatów prądotwórczych, przenosnych latryn, leków, środków higieny. Drogi są nieprzejezdne, brak prądu, domy odcięte od świata, 38 tysięcy hektarów lasów powalone wichurą. Strażacy - w niewystarczającej liczbie - nie mają nawet zapewnionych posiłków i sami zdani są na pomoc mieszkańców dotkniętych katastrofą. Potrzebne sa koce, miejsca noclegowe, namioty, reflektory, zmiennicy. Potrzebni są zawodowcy potrafiący kierować i koordynować akcje służb.

Ale wojska nie będzie, wojsko musi ćwiczyć krok defiladowy przed jutrzejszą paradą. A sam minister, swoim kabotyńsko modulowanym lukrowanym głosem oznajmia potrzebę... budowy kolejnego pomnika:

według niego "w Warszawie, w jej centrum, musi stanąć kolumna chwały Wojska Polskiego", pomnik upamiętniający Bitwę Warszawską z 1920 r. - Naród musi dać wyraz wielkości żołnierza polskiego, jego poświęceniu, jego chwale, jego determinacji, jego bohaterstwu - mówił szef MON.

Zdaniem ministra głównym zadaniem "reformowanego" przez niego wojska, pozbawionego doświadczonej kadry dowódczej ma być odparcie ewentualnej napaści rosyjskiej. Pod jego dowództwem, pod dowództwem operetkowego kabotyna, który - mówiąc po żołniersku - przez cztery dni nie potrafił wziąć dupy w troki i wziąć odpowiedzialności wspólnie z dekownikiem Błaszczakiem za usuwanie skutków wichury. Przez 4 dni jakiekolwiek wrogie wojsko zajęłoby już całe terytorium Polski. Zapewne bez jednego wystrzału

Premier Szydło, szkoda mówić...

I wy, moi drodzy, wy, którzy od dwóch lat oklaskujecie demontaż państwa, demontaż sądownictwa, demontaż Trybunału Konstytucyknego, demontaż wojska, wy, drodzy klakierzy obecnej władzy też jesteście winni. 

Ja jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski i Polaków i podejmę wszystkie działania, które zapewnią to bezpieczeństwo. Ja nie narażę Polski na zagrożenie i będę w tym konsekwentny – mówił na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono. Sprawdzian się odbył i wiemy juz wszystko, jak zachował się minister Błaszczak w godzinie próby i ile warte są jego słowa, jego odpowiedzialność i wasze bezpieczeństwo:

Nic.

PS. Minister odbierze meldunki. W Warszawie, nie na miejscu. W późnych godzinach rannych:

Starosta MelsztyńskiTreść tweeta
 

 

Premier się zapozna z sytuacją:

Rafał Bochenek podał/a dalej MSWiA

Następnie, jutro o g.: 10:30 w KPRM premier zwołuje odprawę z ministrami w związku z sytuacją kryzysową po nawałnicach.

Rafał Bochenek dodał/a,


Wojsko z pomocą poszkodowanym - zdjęcie

Do użycia podczas akcji kryzysowej oprócz żołnierzy zostaną skierowane również samochody ciężarowo-terenowe, łodzie, spycharki oraz specjalistyczne maszyny inżynieryjne.

Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami. Przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy.

Minister Obrony Narodowej niezwłocznie podejmuje decyzje, które wiążą się z udzieleniem pomocy przez wojsko.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @DotCa  Dowiedz się. Organa władzy są wymienione w Konstytucji
  • @poznańczyk42  Pogardzam kłamcami i insynuatorami. Nie życzę sobie twojej obecności na blogu.
  • @Daani  Decyzje sądów się wykonuje.  Jesteś dość nieszkodliwa, ale upierdliwa. Chyba że...

Tematy w dziale Polityka