theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
88 notek
6354 odsłony
42 odsłony

Niedziela Wielkanocna

Wykop Skomentuj

Niedziela Wielkanocna

Ten niedzielny poranek był zupełnie inny niż wszystkie inne w ciągu roku. Sczególnie dla dzieciaków,które mieszkają blisko koscioła. Bo ledwo poranne niebo zaczęło powoli szarzeć oświetlane promyczkami wiosennego słońca to wszystkich obudziło donośne brzmienie kościelnych dzwonów,które wdarły się w ciszę tego kwietniowego poranka. A niektóre dzieci zostały wyrwane z ciepłej pościeli i ze swoich kochanych łóżeczek i razem z Rodzicami powędrowały do Kościoła ,w którym uczestniczyły w bardzo uroczystej procesji.
Tę procesję nazywamy Rezurekcją – bo słowo to w języku łacińskim oznacza Zmartwychwstanie....

Poranek Wielkanocny to najpiękniejszy i najcudowniejszy poranek w całym Roku. W zyciu Kościoła Katolickiego jest przełomowym momentem,kiedy wszystko to co było wcześniej staje się nieistotne,a to co wydarzyło się w nocy staje się Najważniejsze.
Dosyć skomplikowanie to brzmi – prawda moje drogie dzieci ? Ale powoli spróbujemy zrozumieć przecudowne wydarzenia ,których jesteśmy uczestnikami. Z Niedzielnej Ewangelii według świętego Jana wiemy,że Maria Magdalena wraz Szymonem Piotrem i drugim uczniem wkroczyli nad ranem do grobu Pańskiego w którym.......leżały tylko płotna oraz chusta,która była na głowie Jezusa Chrystusa.
Lecz Naszego Zbawiciela w Grobowcu nie było....
Natomiast Poniedziałkowa Ewangelia świętego Mateusza podkreśla to jeszcze wyraźniej.
Jezus okazał się niewiastom , mówiąc: «Witajcie!» A One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon „

Bo Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy na krzyżu. Najpierw był okrutnie przesłuchiwany i torturowany,a potem oddał życie za Nas ! Za wszystkich ludzi żyjących na świecie !
Oddał swoje życie,żeby oczyścić nasze dusze z grzechu i pozwolić nam na uzyskanie Zbawienia.

Ale Jezus Chrystus umarł nie tylko dla pokonania naszych grzechów. On przede wszystkim dał nam nadzieję na Zmartwychwstanie. W czytaniu Świetego Pawła Apostoła do Kolosan jest wyraźnie napisane
„Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu
Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus”
Zapamiętajcie to najważniejsze zdanie naszej religii. Zdanie,które będziecie sobie powtarzać coraz częściej im więcej będziecie mieć lat.I coraz lepiej będziecie to zdanie rozumieć.
Celem naszego życia jest Zmartwychwstanie,Zbawienie i Życie Wieczne z Panem Bogiem.
Dlatego całe nasze życie,wszystko co robimy,wszystko co mówimy,co planujemy,czego pragniemy,co chcemy stworzyć i osiągnąć powinno opierać się na tym jednym zdaniu. Bóg przypomina nam o tym w swoich dziesieciu przykazaniach. W Dekalogu !!!
O naszych obowiązkach religijnych pisze w trzecim przykazaniu,które na pewno doskonale znacie i pamiętacie ale pozwólcie,że je zacytuję
„Pamiętaj abyś dzień święty święcił „
Zaprawdę ! Pan Bóg nie ma w stosunku do nas niesamowicie ciężkich wymagań. Niemożliwych do zrealizowania. Nadmiernie obciążających nasze barki.To trudne,żeby dzieci przekonać do moich słów.Bo przecież dla was uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej to jest niesamowite poświęcenie i obciążenie. I uważacie,że trzecie przykazanie niemalże rujnuje wasze życie osobiste. Długo zastanawiałem się jakimi metodami dotrzeć do waszych młodych światłych umysłów i przekonac was,że się mylicie. Po przeanalizwaniu problemu w sposób niemalże naukowy doszedłem do wniosku,że najlepiej będzie w tym celu wykorzystać matematykę,która jest królową nauk.A wyniki obliczeń chyba trudno będzie wam podważać w dalszej dyskusji.
Na początek policzmy,że tydzień ma 7 dni raz 24 godziny czyli 168 godzin.
Jeżeli Pan Bóg w Trzecim Przykazaniu prosi nas byśmy w tym jednym światecznym dniu spędzili razem z Nim w jego Świątyni do w wyniku obliczeń  1 podzielić na 168 razy 100 procent otrzymujemy wynik 0,6 procenta. Czyli zgodnie z prośbą Pana Boga poświęcamy mu zgodnie z przykazaniem zaledwie sześć dziesiątych procenta.
Czy to dużo czy mało ??? No cóż....... Zastanówmy się.
Codziennie dwie godziny siedzisz przed komputerem.Potem zapewne przez godzinę ogladasz telewizję. Pewnie przez godzinę  jeździsz na rowerze lub grasz w piłkę. Czyli każdego dnia zużywasz około 4 godzin na czynności związane z rozrywką.Z wypoczynkiem.Ze sportem. Przez cały tydzień zużywasz tych godzin 4 razy 7 wynosi 28 godzin. A teraz policzmy ile ta suma wynosi procent w skali tygodnia 28 godzin podzielić na 168 razy procent daje nam wynik 16,5 procenta.
Wow ! Czyż nie jesteście  zdumieni wynikiem naszych obliczeń ??? Na spełnienie prośby Pana Boga o spędzenie z nim jednej godziny poswiecamy 0,6 procenta naszego czasu,a na nasze rozrywki zużywamy go 16,5 procenta. Czyli dzieląc 16,6 na 0,6 dowiadujemy się,że na nasze rozrywki poświęcamy 28 razy więcej czasu  dka Pana Boga !!!
Dwadzieścia osiem razy więcej czasu !!!
I oczywiście poświęcajmy ten czas na nasze rozrywki ! Bo to bardzo ważne ! Wyszaleć się na rowerze ! Pograć w piłkę ! Obejrzeć bajkę lub film ! Nie jesteśmy zakonnikami ! A szczególnie Wy ! Jesteście młodymi ludźmi,którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie i musicie z tego życia korzystać jak najwięcej i najintensywniej. Gdy już będziecie osiemdziesięcioletnimi staruszkami nie będzie mieli siły pędzić na rowerze. I będzie z zazdrością patrzeć na młodzież szalejąca po ulicach. Dlatego korzystajcie z życia ile się da.
Nawet nie wyobrażacie sobie jak ja bardzo zazdroszczę wam waszej młodości. Tego chodzenia do szkoły.Klasówek.Wagarów. Pierwszych potajemnych randek. A potem nadejdzie przepiękna,wielka romantyczna miłość ,która stanie się najważniejszą częścią waszego życia. I pierwsze dziecko.....
Mój Boże ! Ile ja bym dał,żeby przeżyć to jeszcze raz. Przeżyć jeszcze raz życie......
Dlatego korzystajcie z życia.Rozwijajcie swoje marzenia.Realizujcie swoje pomysły. Bo Bóg stworzył ludzi właśnie po to,żeby ŻYLI !
I poświęcił swoje życie umierając na krzyżu dla naszego zbawienia,żebyśmy potrafili to życie przeżyc jak najmądrzej. Dlatego wysłuchajmy jego prośby z Trzeciego Przykazania. I dajmy mu sześć dziesiątych procenta swojego życia.
I nigdy nie zapominajmy najwazniejszego zdania,które brzmi :

Celem naszego życia jest Zmartwychwstanie,Zbawienie i Życie Wieczne z Panem Bogiem.Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura