theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
88 notek
6372 odsłony
60 odsłon

Pokój Królestwa Bożego

Wykop Skomentuj4

XIV Niedziela zwykła  Ewangelia Łukasza 10,1-20
Pokój Królestwa Bożego

Moje drogie dzieci. Dzisiejsza Ewangelia jest bardzo prosta i jednocześnie bardzo fajna. Tak ! Użyję tego słowa choć może w stosunku do Ewangelii nie powinno być uzywane. Ale jeśli po przeczytaniu kilku zdań nie mamy najmniejszych wątpliwości o co chodziło Panu Jezusowi w tym kolejnym kawałku przypowiedni to wiemy,że nasze rozumienie Ewangelii jest coraz lepsze.
A to naprawdę dobra wiadomość dla naszych dusz !
Co oznacza tytuł dzisiejszej Ewangelii – Pokój Królestwa Bożego.
Odpowiedź na to pytanie odnajdujemy w jednym zdaniu tej Ewangelii ,które brzmi

„Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże”

Tak ! Jeśli do naszego miasta,do naszego domu,do naszej szkoły,na nasze podwórko przyjdą wysłannicy Pana Jezusa niosący Jego Słowa to mamy przyjąć ich i nakarmić.
I słuchać słów które nam przynieśli.
Wtedy będziemy przez nich uzdrawiani. A Królestwo Boże się do nas przybliży.
Dlatego pamietajmy ! Nie wolno ! Powtórzę to w sposób bardzo kategoryczny i bezwzględny,nie wolno nam unikać takich gości. Każdy człowiek ,który przyjdzie do nas głosić słowo boże musi być przyjęty z szacunkiem i poważaniem.
I wtedy Bóg stwierdzi,że jesteśmy godni jego miłości.......

Bo w tej Ewangelii oczywiście zawarte jest również ostrzeżenie ! Ostrzeżenie dla tych ,którzy nie chcą wysłuchiwać słowa Bożego. Nikt chyba nie ma wątpliwości co oznaczają poniższe słowa.

„Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was (...) Powiedzcie im : Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu „

Bóg dał nam prawo wyboru. Bóg dał nam wolność . Dlatego korzystajmy z tej wolności w sposób mądry i roztropny. Pan Bóg oczekuje,że w każdym mieście znajdzie się przynajmniej jeden dom,jedna rodzina która zechce wysłuchać jego słów.
I tak zapewne będzie.......
Bo wiem,bo jestem pewien,że w każdym mieście w którym będziecie mieszkać w przyszłości jako dorośli ludzie będziecie  pierwszymi ,którzy bez wahania ugoszczą wysłanników Pana Jezusa Chrystusa.
Pamiętajcie o tej przypowieści ! I kiedy nadejdzie dzień odwiedzin zastosujcie się do słów zawartych w dzisiejszej ewangelii !


Post Scriptum
Nie jestem zwolennikiem świadków Jechowych. I nie chcę się wdawać w dyskusje teologiczne.
PROBLEM : z mediów dowiedziałem się,że świadkowie Jechowych maja zakaz chodzenia po mieszkaniach i głoszenia Słowa Bożego. Czy taki sam zakaz dotyczy innych religii ?
SZCZEGÓLNIE : Czy dotyczy również religii katolickiej.
Bo jeśli państwo wprowadziło ustawowy zakaz chodzenia po mieszkaniach ze Słowem Bożym to jak to pogodzić z dzisiejszą  Ewangelią ???
To znaczy,że we wszystkich miastach jest USTAWOWY zakaz przyjmowania ludzi głoszących Boga.
WNIOSEK : Wszystkie miasta są skazane na los SODOMY !!!

Nieprawdaż ???

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale