theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
94 notki
7024 odsłony
80 odsłon

„ Większa będzie radość z jednego grzesznika........”

Wykop Skomentuj

XXIV Niedziela Zwykła  Ewangelia Łukasza 15,1-10
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Moje drogie dzieciaki  ! Dzisiaj będzie jedna z radośniejszych i piekniejszych Ewangelii jakie przeczytamy W Nowym Testamencie. To banalna opowieść o owieczce ,ktora oddaliła się od swego stada i błąkała zagubiona,by po jakimś czasie znów do niego powrócić. Takie przygody zdarzają się pewnie każdemu pasterzowi setki razy.
Dlatego,żeby dogłębnie zrozumieć istoty tej Ewnagelii cofnijmy się do tego co usłuszelismy tydzień temu.Wtedy na zakończenie naszej rozmowy padły następujące bardzo podkreślone i ważne słowa.

Bo Miłość Pana Boga dotyczy tylko ludzi którzy w niego UWIERZYLI !!!

Ojejku ! Zapewne zawołacie. A co ma wspólnego Miłość Pana Boga do ludzi z zaginięciem owieczki ?
Otóż moje drogie dzieci. Opowieść o owieczce jest tylko alegorycznym przedstawieniem zdarzeń,które mogą mieć miejsce w życiu  każdego człowieka. W tej chwili jesteście nastoletnimi nicponiami,które z przyjemnością w niedzielny poranek same lub z rodzicami przychodzą do kościoła by uczestniczyc w niedzielnej Mszy Świętej.
Niestety realna rzeczywistość, w której żyjemy ma bardzo smutny,bez cienia wahania powiem dramatyczny przebieg. BO gdy nasza nastoletnia młodzież osiągnie siedemnaście,osiemnaście i więcej lat,to nagle........ przestaje chodzic do kościoła..... Przstaje uczestniczyć w liturgii mszy świetej. Dzieje się tak pod wpływem kolegów,telewizji,komputera,szkoły. Pod wpływem nowoczesnej cywilizacji,która nas otacza.
I nagle młody człowiek zdejmuje krzyżyk z szyi.Kategorycznie oznjamia rodzicom ,że już więcej nie będzie chodził do kościoła ponieważ : Boga nie ma !

PONIEWAŻ BOGA NIE MA !!!

Nagle młody człowiek staje się absolutnym i bezwzględnym ateistą. Dlaczego.........???
Dlaczego..........
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Na to pytanie powinien odpowiedzieć Kościół Katolicki i zgodnie z odpowiedzią podjąć odpowiednie działania.
Bo nagle się okzauje,że 80 procent modzieży studenckej jest........ niewierząca.....
To straszne.
I to są właśnie te zagubione owieczko ,o których opoiwada dzisiejsza Ewangelia.
Więc teraz zakrzykniecie pewnie z oburzeniem : To dlaczego pisałem,że dzisiejsza Ewangelia jest radosna i piękna !!!
Bo proszę zwróćcie uwagę co się dzieje z zaginioną owieczką,ktora wraca do stada ?
Oto pasterz bierze taką owieczkę na ramiona,sprasza przyjació i znajomych by razem z nimi świętować powrót tej owieczki.
Dlatego dlasze słowa Ewangelii mówią
„ Większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.”

I to jest waśnie ta radosna i piękna część dzisiejszej Ewangelii. Bo dzisiaj dowiadujecie się bardzo,bardzo ważnej prawdy.

Jeszcze raz przypomnę słowa Ewangelii sprzed tygodnia bo one są bardzo ważne dla naszych rozważań
Bo Miłość Pana Boga dotyczy tylko ludzi którzy w niego UWIERZYLI !!!

Co wynika z tych słów ? Jeśli jakaś owieczka oddala się od Kościoła Katolickiego,staje się ateistą,walczy z Bogiem wychowuje swoje dziecko na poganina to Pan Bóg mimo,że stworzył tę istotę ,dał jej duszę i życie – KOCHA JĄ !.
Tak ! Zapewne ją kocha ! Bo matka kocha córkę ,która stał się alkocholiczką, a ojciec kocha syna,który siedzi w więzieniu za złodziejstwo.
Lecz kiedy przyjdzie czas Sądu Ostatecznego Pan Bóg powie do tej istoty
KOCHAM CIĘ !
Ale Ty zadeklarowałaś się jako ateista.Ty wychowywałś dzieci na pogan. Ty unikałaś Kościoła. Ty popełnialaś GRZECHY !!! Dlatego mimo Mojej miłości Twoja dusza zostaje skazana na wieczne potępienie. Będziesz cierpieć w otchłaniach piekielnych. Ja nadal będę Ciebie KOCHAŁ i będę cierpiał razem z Tobą. Lecz niestety Dekalog dokłądnie określa warunki zbawienia.
DEKALOG !
Podkreśmy to słowo jeszcze raz : DEKALOG !!! Określa warunki zbawienia.
Jeśli go nie przestrzegasz to zbawienie nie będzie Twoim udziałem.

A owieczka ???
Oto wraca niewierna owieczka do swojego katolickiego stada. Owieczka,która była ateistką.Wychowywała dzieci na pogan. Grzeszyła. Lecz nagle przejrzała na oczy i zrozumiała......
Że życie bez Boga jest bez sensu. Może przez chwile jest fajne i zbawne. Lecz po pewnym czasie okazuje się,że to wszystko co robimy przynosi tylko ZŁO.

I Pan Bóg – nasz pasterz przyjmuje tę grzeszną ,ateistyczną owieczkę na swoje łono z wielką,wielką radością !!!
„ Większa będzie radość z jednego grzesznika........”

To nie jest ważne,że ona grzeszyła,że wiodał złe życie.
NAJWAŻNIEJSZE jest,że teraz chce być z Panem Bogiem !!!

Z dzisiejszej Ewangelii zapamietajcie tylko jedną ważną,bardzo ważną rzecz. Ona zawsze musi być na dnie waszego serca. Jeśli nawet zdarzy się wam opuścic Kościół Katolicki i staniecie się ateistami,którzy będą twierdzić ,że BOGA NIE MA to za lat pięć,dziesięć czy trzydzieści zawsze możecie wrócić do naszej trzódki bez obawy,że zostaniecie odtrąceni lub ukarani.

„ Większa będzie radość z jednego grzesznika........”

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale