Thiele blog
Wieczność przed nami i wieczność za nami, B-g dał nam chwilę między wiecznościami.
2 obserwujących
32 notki
3003 odsłony
  36   0

Jest powód do świętowania !

24 października 1795, Rosja, Prusy i imperium Habsburgów uzgodnili wzajemnie traktat, zgodnie z którym Rzeczypospolita została starta z mapy świata.

Król polski opuścił Warszawę, udał się do Grodna, i abdykował 25 listopada na rzecz Rosji. Rosja, de iure, stała się depozytariuszką korony polskiej. 

Ostatecznie podział Polski został zatwierdzony konwencją podpisaną w dniach 15/26 stycznia 1797 w Petersburgu. 

Bez zgody Rosji nie mogło powstać Królestwo Polskie, w jakiejkolwiek konfiguracji i dopiero Napoleon w 1812 roku powołał Konfederację Generalną Królestwa Polskiego, wypowiadając jednocześnie wojnę Rosji.

To przypomnienie konieczne jest, zwłaszcza, w ostatnich godzinach, kiedy odbywała się debata w parlamencie europejskim o Polsce. Jestem jak najgoszego zdania o sprzedajnych wysłannikach lewicy w tym przedstawicielstwie i to nie bynajmniej z jakiś krajów zamorskich ale z Polski. Jak można na forum międzynarodowym tak postponować swój kraj? 

Bo przecież Ojczyzny broniliby chyba?!

Najtragiczniejsze jest to, że ci, przecież przedstawiciele polskiej elity, uważają, że w ten sposób zaskarbiają sobie szacunek elit innych krajów . Co to, to nie. Tamci wykorzystają ich w ataku ale gardzą ludźmi, którzy własny kraj tak nienawidzą. 

No, ale to są polskie elity kolonialne.

I niech ktoś mnie przekona, ze Polska zasługuje na istnienie….Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale