tkwtkw
Moje słuszne poglądy na wszystko
1 obserwujący
25 notek
15k odsłon
2548 odsłon

Banda patałachów

Wykop Skomentuj45

Wczoraj były demonstracje opozycji przeciw zmianom jakie PIS wprowadza w ustawie o ustroju sądów. Tego samego dnia część posłów opozycji nie była obecna na sali sejmowej jak było głosowanie nad tą ustawą i PIS wygrał.


To, że posłowie opozycji nie stawili się karnie, to jest straszna wtopa. Ale naprawdę wielką kompromitacją jest to, jak się teraz tłumaczą - "bo głosowanie było mało ważne (to było tylko głosowanie nad skierowaniem do komisji)", bo nie było dyscypliny, bo .... Ale ludzi wzywali, by w grudniu manifestowali na ulicach.


Kiedyś w USA ktoś "czepnął" się jakiego sekretarza (odpowiednik naszego ministra), że bez sensu wydano w jego resorcie 5 mln. $. Sekretarz odpowiedział, że zarzut jest bez sensu, że przecież nie da się upilnować każdego dolara.

Rozpętała się burza medialna. Budżet USA to ok. 4.700 mld $ rocznie, czyli prawie 13 mld. $ dziennie (wliczając niedziele i święta), na godzinę to ok. 0,5 mld $ na godzinę, to ok. 8 mln $ na minutę. Sekretarz miał rację - to jest nie do upilnowania. Tyle, że polityk NIGDY nie może tego publicznie powiedzieć. Polityk ZAWSZE ma wyrażać się z szacunkiem o podatkach, czyli krwawicy podatników, ma zapewniać, że robi najlepiej jak może, a jak się zdarzy wydać pieniądze głupio, to ma wyrażać skruchę i podatników przepraszać.

Polityk musiał ustąpić, jego kariera polityczna skończyła się. Nam jeszcze daleko do standardów USA, posłowie opozycji do dymisji nie podadzą się. Szkoda.

Wykop Skomentuj45
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka