0 obserwujących
213 notek
25k odsłon
361 odsłon

Linia kolejowa nr 281 na odcinku Gniezno – Więcbork – Chojnice zostanie zrewitalizowana !

Wykop Skomentuj1

Po mojej skutecznej interwencji Zarząd PKP PLK SA w Warszawie informuję pismem z dnia 11 czerwca 2019 r. mnie i czytelników gazety więcborskiej, że obecnie w Spółce prowadzone są prace planistyczne związane z nową perspektywą finansową 2021 – 2027.

Ich zakładanym efektem będzie lista projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w kolejnych latach. Po zakończeniu prac wskazane zostaną te projekty, które na podstawie analiz najlepiej wpisują się w sieciowy charakter transportu kolejowego, a tym samym mogą istotnie przyczynić się do zwiększenia liczby pasażerów oraz ładunków.

Wśród analizowanych zadań znajduje się linia kolejowa nr 281 na odcinku Gniezno – Kcynia – Nakło n. Notecią – Więcbork –  Chojnice.  To oznacza że LK nr 281 zostanie zrewitalizowana i po 20 latach zostanie zrewitalizowana na stacji PKP w Więcborku ! Zresztą już dwa lata temu doprowadziłem w Rządzie RP i w Ministerstwie Infrastruktury RP do wpisania rewitalizacji w/w linii kolejowej nr 281 kat B w ramach Rządowego Programu Utrzymaniowego na odcinku Nakło n. Notecią – Więcbork –  Chojnice i ta inwestycja jest zabezpieczona finansowo i bezie zrealizowana.

Wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia wpisuje się idealnie w szlak kolejowy do Centralnego Portu Komunikacyjnego i transport towarów oraz pasażerów do portów polskich i na Śląsk !

Przeszkodą by cała magistrala kolejowa portowa BiS Północ – Południa była przejezdna po 40 latach prac, był brakujący krótki odcinek Gniezno – Więcbork – Chojnice ! Ten odcinek LK 281 i magistrali kolejowej posiada już przygotowane stacje, nasypy i mosty z przepustami na dwa tory z trakcją elektryczną ! Ta blokowana od 30 lat inwestycja kolejowa na LK nr 281 i stacji PKP Więcbork zostanie w końcu dokończone przez Rząd RP i PKP PLK SA przy wsparciu środkami finansowymi z Unii Europejskiej.

Po mojej skutecznej interwencji w PKP Nieruchomości przy wsparciu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu doprowadziliśmy do remontu w tym roku nastawni kolejowych WB i WB1 wraz z wieżą ciśnień na 131 letniej zabytkowej stacji PKP Więcbork. Kolejnym etapem będzie wywalczony przeze mnie remont elewacji Dworca PKP Więcbork.

Również ulica Dworcowa w Więcborku uzyska w tym roku nową nawierzchnie asfaltową i nowe chodniki na odcinku od Wizamoru do zjazdu za budynkiem Dworca PKP Więcbork na osiedle Lupinek ! Jest to pokłosiem nakazu pokontrolnego WINB Bydgoszcz wydanego na mój wniosek dla tej zdewastowanej ulicy kategorii gminnej !


Tomasz Roman Bracka

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale