3 obserwujących
103 notki
253k odsłony
  2312   0

Porażka goni porażkę

Miała być opozycja totalna, jest fatalna. Nowym liderem obwołano Ryszarda Petru, teraz nie ma konferencji, podczas której nie popełniłby żenującej gafy. Mateusz Kijowski poleciał do Stanów w glorii chwały. Barack Obama rzekomo nie chciał widzieć się z prezydentem Dudą, a jednak się spotkali.

Wszystko na nic. Porażka goni porażkę. Opozycja dwoi się i troi, aby przekonać obywateli o swojej wielkości i nic z tego. Lider Komitetu Obrony Demokracji rozpoczął swoją 8-dniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Obiecywano wiele spotkań, skończy się jak zwykle. Czy ktoś pytał Pana Kijowskiego skąd ma pieniądze na ponad tygodniową podróż za Ocean? Kto za to płaci? 

Program 500 plus ruszył. Rodzice składają wnioski, szykuje się duży sukces. Nie będzie to sukces Prawa i Sprawiedliwości, ale polskich rodzin. Złożono już ponad 100 tys. wniosków. Która partia (koalicja) rządowa po '89 roku zrobiła dla polskich rodzin więcej? Poprzednicy podnosili podatek VAT, chociaż obiecywali co innego. Większość polskich rodzin wielodzietnych wyda dodatkowe pieniądze na żywność i odzież. Nie roztrwonią - wbrew lansowanej przez niektórych obrzydliwej teorii - gotówki na wódkę i papierosy. 

Platforma Obywatelska na czele z bardzo słabym przewodniczącym Grzegorzem Schetyną, zapowiedziała, iż będzie opozycją totalną. I faktycznie, totalnie sprzeciwiają się dialogowi politycznemu, który PiS chce prowadzić. Próbują zaognić spór polityczny w Polsce. Wciąż nie pogodzili się z porażką, zaczynam wątpić czy kiedykolwiek to nastąpi. 

Liczebność członków KOD-u maleje. Już niedługo, gdy pozytywne zmiany wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczną być realnie odczuwane przez Polaków, pozycja obrońców demokracji jeszcze spadnie. 

Czy wizyta Kijowskiego w USA coś zmieni? Na pewno nie na lepsze. On zwiedzi duży kraj za cudze pieniądze, ale Nam się od tego nie poprawi. Nigdy o to im nie chodziło. 

Szkoda, że opozycja nie chce pomagać. Zamiast tego robi co może, aby przeszkodzić obecnemu rządowi. Nieskutecznie, na szczęście. 


FB: http://facebook.com/tomala1988/

TT: http://twitter.com/Tomala_W

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale