13 obserwujących
94 notki
203k odsłony
1162 odsłony

Katastrofa smoleńska vs katastrofa ukrainskiego samolotu w Iranie, podobieństwa, różnice

Wykop Skomentuj160

Podobieństwa:

1. Oba samoloty zostały zniszczone w locie,

2. W obu katastrofach zginęli wszyscy pasażerowie będący na pokładzie samolotów,

3. Obie katastrofy spowodowane były przez działania osób trzecich.

Różnice:

1. Samolot ukraiński został zestrzelony przez rakietę ziemia powietrze, polski - zniszczony serią eksplozji ładunków wybuchowych na lewym skrzydle, w części ogonowej i w centropłacie.

2. Trzy dni po katastrofie przywódcy Iranu przyznali się do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego Boeinga, zaś Rosjanie 11 miesięcy po katastrofie w raporcie MAK obarczyli winą za nią polskich pilotów i rzekomo będącego pod wpływem alkoholu dowódcę sił powietrznych gen. Andrzeja Błasika.

3. Przywódcy Iranu zgodzili się na udział w badaniu katastrofy ekspertów zagranicznych; premier polskiego rządy Donald Tusk nie wyraził zgody na powołanie międzynarodowej komisji i mimo obowiązywania umowy pomiędzy RP i FR z 1993 roku o badaniu wspólnym katastrof lotniczych statków powietrznych państwowych, a do takich należał TU 154M o numerze bocznym 101, scedował badanie przyczyn tej katastrofy podległej Kremlowi Komisji MAK.

Na blogu "Starego" https://www.salon24.pl/u/stary/1011770,trwanie bloger Piekielny napisał, że przywódcy Iranu musieli się przyznać, że samolot został strącony rakietą ziemia powietrze cytuje: "Płaszczakowi "uciekło", żepremier Kanady mógłby sobie "wywierać presję" na ajatollahów, gdyby w internecie nie pojawiły się materiały - konkretnie nakręcone podczas startu ukraińskiego Boeinga filmiki - wyraźnie świadczące o zestrzeleniu tego samolotu przez irańską rakietę! Tak swoją drogą nasuwa się pytanie, czy w Iranie miejscowa ludność filmuje start każdego samolotu lecącego za granicę - nawet w nocy - czy może jednak specjalnie filmowała start tylko tej konkretnie maszyny, żeby udokumentować ewentualną jej katastrofę i wykazać jej "nienaturalne" przyczyny???".

Na ten komentarz odpowiedziałem komentarzem: A Tuskowi "uciekło", że liczni świadkowie widzieli eksplozję na skrzydle TU 154M. Na tej podstawie została zrobiona nawet animacja przez RIA NOVOSTI (druga minuta filmu). Autorom tej animacji nawet przez myśl nie przeszło, że eksplozja mieszanki paliwo powietrze była skutkiem działania osób trzecich. A zapisy parametrów lotu zarejestrowały gwałtowne zmiany przeciążeń pionowych i poprzecznych przed, za brzozą oraz na wysokości autokomisu o wartościach 0,4 i 0,8 g. A to przy masie samolotu 80 ton daje siły odpowiednio 32 i 64 Tony. https://youtu.be/B5HHMCl5bSM

Krótko potem zostałem przez blogera Starego zablokowany, który uznał wyższość fizyki smoleńskiej nad newtonowską, której żarliwym wyznawcą jest bloger Michał Jaworski.


Wykop Skomentuj160
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka