Blog
Trammer - niekumata blogerska tłuszcza (i niekompetentna)
Trammer - blogerska tłuszcza
61 obserwujących 651 notek 693864 odsłony
Trammer - blogerska tłuszcza, 21 września 2018 r.

Sucha - owoc pasji Marka Kwiatkowskiego

1140 35 0 A A A

Marek Kwiatkowski (1930 - 2016)  , znany głównie z tego,  że był dyrektorem Łazienek w Warszawie, stworzył też prywatny skansen w Suchej niedaleko Siedlec , gdzie zgromadził na terenie wokół dworu (kiedyś Augusta Cieszkowskiego) drewniane budynki. Jest to owoc wielkich kosztów, wielkiego trudu, ogromnej pasji i wynik pokonywania wielkich przeciwieństw (szczegóły, również dramatyczne - jak podpalenia, w książkach, które profesor Kwiatkowski pisał o Suchej).. Gdy Kwiatkowski dowiadywał się, że gdzieś chcą niszczyć stary, zabytkowy, drewniany dom, to miał to za barbarzyństwo i walczył o uratowanie budynku jak lew. Pokazuję kilka obiektów, zdjęcia robione dziś - w piękny jesienny dzień.  Okolica ładna, spokojna, rolnicza, nawadniana przez rzekę Kostrzyń. Od szosy Warszawa - Terespol tylko kilka kilometrów - skręcamy w lewo w miejscowości Bojmie. Można też rowerem, od stacji Sosnowe na linii PKP Warszawa - Siedlce   do Suchej około 10 km.

PS Obecnie w sądzie toczy się zażarta walka o spadek po Marku Kwiatkowskim, a więc i o Suchą - opisał to Piotr Pytlakowski w piśmie "Polityka" w kwietniu 2018 roku.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie banuję. Kłótnie na blogach, obrzucanie się uszczypliwościami itd - mam za nudne, nierozwijające.Blog prócz tekstów na różne tematy, zawiera także liczne teksty - ze zdjęciami - krajoznawczo-turystyczne, propagujące mniej znane, a ciekawe, rejony Polski.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ram Myśli Pan, ze jest miliony uzależnionych od PO PSL i sprostytuowanych? A może nie winić...
  • @Mordenek Cześć Mordenek, Druhu ukochany! Mnie już tak odbiło,że myślę, iż nieraz ludzie,...
  • Rosemanie! W Warszawie kandydat PiS n ie wygrał nie tylko dlatego, że Warszawa to podła...

Tematy w dziale Kultura