3 obserwujących
316 notek
110k odsłon
288 odsłon

Betonowanie za unijne pieniądze krajobrazu Polski i nie tylko

Wykop Skomentuj3

Warszawa, upalny dzień, stoje w kolejce w sklepie, wchodzi pani i z ulgą reaguje na chłodne, klimatyzowane powietrze. Nawiązujemy rozmowę na temat panujących , nienormalnych upałów i w trakcie rozmowy, ta pani, mająca letniskowy domek na wsi utyskuje, że chłopi kilka lat temu zaczęli dostawać dofinansowania do "betonowania" swoich obejść. Nie uświadczysz teraz podwórka z zielenią i drzewami. Wszędzie kostka Bauma itp.. Gminy równiez dostały dofinansowania przez co zniknęły  ze wsi, miasteczek ryneczki zielone, wszystko w okolicy i centrum wyłożone betonem. Pytanie, gdzie ma się schładzać powietrze? Gorące powietrze z nad równika pędzi sobie niczym nie zatrzymywane przez unijne"knieje". Niech przestaną "chrzanić" o globalnych ociepleniach, tylko niech przestaną robić te unijne interesy dla swoich. Niedawno widziałam zdjęcie w chyba "Superaku". Stoi małżeństwo na swoim wiejskim podwórku całym wyłożonym kostką Bauma. Ani krzaczka, kwiatka, tylko jeszcze płot z cegieł na prawie 2 metry. Zdjecie zamieszczono,  bo jego bohaterowie skarzyli się, że nie mogą spać, bo sąsiad pali nocą lampkę przed domem i to skandal. Redakcja zamieściła ten artykuł chyba z oburzenia na "świecących "sąsiadów. A ja patrzyłam z przerazeniem na to zdjęcie, bo żadne drzewo, żadne pnącze nie zasłoni światełka, nic nie przysłoni głupoty.

I tak sobie leci to gorące powietrze znak równika a "ekolodzy" biją na alarm. Pytam , alarm czego?! A w "unijnych" miastach już "na fest" wybetonowanych tworzone są i bedą strefy "zielone"na drewnianych paletach, a na ocalałym trawniku np. na ul.Marszałkowskiej w Warszawie, informacyjny tablica "to jest naturalny trawnik,łączka", coś w ty guście.

A tu link do do uzyskiwania funduszy unijnych na innowacyjne projekty czyli na brukowanie czego sie da   na wsi  na przykładzie jednej firmy brukowej, która pod szyldem unijnym instruuje co zrobić, żeby dostać pieniadze.

https://www.drogbruk.pl/firma/dotacje

A tu znalezione na chybił trafił głosy rolników od  2010 roku, tych co już wybrukowali i tych chętnych.

Napisano Marzec 13, 2010

 Miałbym do wyłożenia ok 230 metrów kostką brukową i mam dwa pytania.

1. Z jakich programów mógłbym skorzystać.

2. Czy na prow też można a jeśli tak to jakie wymogi i wszystko.

  Mam trszkę ponad 1 ha :) 

danielek24

Zaawansowany

danielek24

 28 385

Napisano Marzec 13, 2010

na prow możesz też złozyć o utwardzenie asfaltem.wychodzi polowa ceny kostki a wcale nie jest gorsze.Musisz zapytać w agencji,bo to jest jakos na dojazd do budynków.musi być chyba kosztorys i nie wiem czy nie też i projekt do wniosku.Ale spytaj u nich bo jest jakis tam przepis,że to tylko do budynków gospodarczych wiec nie można robić se przed domem :) i musi byc jakaś odległość zachowana.Oni tam ci wszystko powiedzą jak ma być


Zaawansowany

focus07

 1 287

Napisano Czerwiec 21, 2010

Poszukuje firmy budowlanej z podlasia ,która zajmuje sie kompleksowym utwardzaniem podwórek, z góry dzięki za pomoc.

zbig25

Nowicjusz

zbig25

 0 4

Napisano Styczeń 20, 2011

Witam, czy możem ktoś sprawdzał czy program dofinansowania do utwardzenia wjazdu, podwórka funkcjonuje jeszcze w tym roku(2011)??

michaelo90

Nowicjusz

michaelo90

 0 38

Napisano Styczeń 26, 2011

tez by mnie to interesowalo w tym roku wiec przylaczam sie do pytania kolegi wyzej..

Mariusz328

Zaawansowany

Mariusz328

 0 140

Napisano Styczeń 26, 2011

W MGR można w tym roku pisać na utwardzenie :)

Peron

Zaawansowany

Peron

 27 669

Napisano Listopad 7, 2012

Witam. Utwardzam plac przy budynkach gospodarczych z MGR. Czy ARiMR odlicza powierzchnie utwardzoną metr od budynków gospodarczych? Bo ktoś mi tak mowił...

Gość rmiecz8


Napisano Listopad 7, 2012 (edytowany)


Edytowano Październik 11, 2013 przez rmiecz8

puzon395

NowicjuszNapisano Wrzesień 8, 2013

chciałbym sie dowiedzieć czy mogę mieć inny kolor kostki niż mam w kosztorysie, brane na PROW

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale