4 obserwujących
56 notek
18k odsłon
351 odsłon

Dziękuję Gretkowskiej

Wykop Skomentuj11

Manuela Gretkowska, jakoś mi nie przechodzi termin „pani”, zwykle rezerwowany dla szanowanych kobiet, postawiła kolejny kamień milowy na drodze zwycięstwa PiS w jesiennych wyborach, zwycięstwa z większością konstytucyjną. Winniśmy jej dozgonną wdzięczność. W swoim oświadczeniu przedstawiła jasno i wyraźnie, co o nas Polakach myśli.

Otóż ja, Polak, według niej daję dupy każdemu, kto mi ją posmaruje, albo obieca zbawienie. Naprawdę o tym nie wiedziałem. Gretkowska otworzyła mi oczy, wprawdzie zdumione nie prawdą jej wypowiedzi, ale tej wypowiedzi chamstwem, oderwaniem od realiów i arogancją.

Jako społeczeństwo nie jesteśmy, statystycznie, „intelektualistami". Sam termin „intelektualista” wywołuje u mnie odruch niechęci. To jakby wywyższenie kogoś, kto używa intelektu, bo inni tego nie robią. Jesteśmy ludźmi zapracowanymi, dbałymi o nasze dzieci, naszą historię, naszą wiarę. Jak w każdym narodzie na świecie są wśród nas bardziej dotowani zdolnościami, i gorzej. Jesteśmy zróżnicowani zawodowo i zróżnicowani poziomem wykształcenia. Ale każdy z nas w pracy i w domu używa intelektu, więc w niczym od „intelektualistów” gorsi nie jesteśmy. I to z naszej pracy utrzymywani są pisarze, muzycy, aktorzy i inni, którzy do wspólnego garnka nie wnoszą niczego dla ciała, ale winni utrzymywać naszego Ducha w świadomości piękna i człowieczeństwa.

Gretkowska zrobiła coś niewybaczalnego. Odnosząc się do Polaków, milionów ludzi, których nigdy nie poznała i nie pozna, oskarżyła ich o polityczną prostytucję. Polską młodzież oskarżyła o zacofanie, a naszą Wiarę o kupczenie obietnicami. Pokazała dobitnie i wyraziście, jakie ma o nas zdanie. Dopisała się do ferajny bluzgającej na Polskę i Polaków. Tym samym otworzyła mi zdumione oczy, jaką bandę obskurantów i nienawidzących nas pasożytów mieniących się intelektualistami wychowała PLR i III-cia RP.

Drodzy moi Rodacy. Pasożyty należy wytępić, bo żyć z nimi niesposób. Oczywiście nie ma mowy o przemocy, ale o dokonaniu takich przemian w państwie, aby wyeliminować robactwo z życia publicznego. Dlatego gorąco nalegam, abyście dziękczynnie dali na mszę za Duszę Gretkowskiej, poszli na jesienne wybory zagwarantowali dla PiS większość konstytucyjną.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale