469 obserwujących
1731 notek
4784k odsłony
  4495   0

Odpowiadam niedoinformowanym

Rybiztky jęczy, że nie ma streszczenia wystąpienia Prezesa na Salonie. Rozpylaczek wisi od rana - co Prezes powie? No już powiedział admini mogliby zdjąć, chyba, że wisi za karę. Uwielbiam dyskusję o nieprzeczytanej książce, nie obejrzanym filmie. U Rozpylaczka o wystąpieniu przed wystąpieniem:))
Nie zgadzam się, że źle został wybrany czas. W czwartek każdy mógł się przekonać jak działa państwo pod rządami Tuska. Jutro dzieci pójdą do szkoły. Część rodziców już wie co ich czeka, część dopiero się dowie. Na pewno wydatki - bo przecież szkoła to nie tylko plecaki, podręczniki, zeszyty ćwiczeń czy wpłaty na ubezpieczenie i radę szkoły.
Prawie każdy kto ma lub miał dziecko w szkole zgodzi się - gimnazja się nie sprawdziły. A kpiny - bo już się pojawiły - że Prezes chce tylko lekcji polskiego, historii i religii niedługo kpiącym zamrą na ustach. Bo nowa podstawa programowa wkracza właśnie do liceów i będziemy mieli samych "humanistów". W dużym mieście jeszcze może rodzic lub dziecko wybierze liceum gdzie będzie chemia lub fizyka, ale w małym miasteczku?
Pojawiły się też głosy - nauczyciele będą "wdzięczni" Prezesowi. Za co? Dla nauczycieli niewiele się zmieni 8+4=12. A 6+3+3 tak samo. No tak, zmniejszy się liczba dyrektorów, więc załkajcie nad im marnym losem.
Podręczniki? Każdy wie, że to patologia. Technika i szkoły zawodowe? Potrzebne! Dobry kucharz, hydraulik, budowlaniec zawsze znajdzie pracę. Jak zechce "się rozwijać" to oczywiście może skończyć politologię:))
NFZ? Prezes krótko wyjaśnił o co chodzi. Forsa i tak pochodzi z budżetu, po co dodatkowe posady, pałace? Nie bardzo wiem co prawda jak w ten sposób ograniczy się uprzywilejowanie szpitali prywatnych - czy urzędnik NFZ-tu czy urzędnik ministerstwa i tak może przyznać piemiądze "po uważaniu" - uzasadnić zawsze się da - program tego czy owego, popieramy małe kliniki, innowacyjność w domu i w zagrodzie, ups...w przychodni.
No i teraz trochę trudniejsze sprawy.
Emerytury - ZUS czy OFE? Prezes proponuje dobrowolny wybór. Jeżeli wszystko zostanie uczciwie wyliczone, plusy i minusy odkładania na emeryturę tu albo tam to chyba dobrze? Każdy zrobi co zechce - z zastrzeżeniem, że zmienić nie może. Tu akurat zostawiłabym jakąś furtkę- na pewno nie można zmieniać co rok, w końcu państwo nie może się miotać od ściany do ściany (my wg państwa możemy - podatki ciągle nam zmieniają), ale ludzie pracują ponad 40 lat - w tym czasie wiele się może zmienić.
Miejsca pracy.
Słuchałam z osłupieniem Premiera. Został złapany przez dziennikarkę na chwilę przed meczem i wyjaśniał ze swadą ile to nowych (800 tysięcy) miejsc pracy PO stworzyła i że te 1,2 mln Prezesa oznacza wzrost bezrobocia. ??? Nic nie słyszałam, aby nagle jakiś nowy wyż atakował miejsca pracy, ci, którzy wyjechali też nie wracają, więc byłabym wdzięczna aby ktoś ze zwolenników PO wyjaśnił mi o co biega.
Pieniądze na nowe miejsca pracy miałyby się wziąć między innymi z tych sławnych szkoleń na fryzjerów psów czy manicurzystów. Ja bym jeszcze zwolniła 3/4 pracowników biur pracy - kilka miesięcy na bezrobociu dobrze im zrobi - nie będą musieli odpokutowywać na tamtym świecie. A tworzenie miejsc pracy w małych miasteczkach ma sens. Bo tam jest nie tylko bezrobocie - tam jest po prostu taniej.
Surowe wyroki w sprawach o pobicie nie ulegają chyba wątpliwości. O podatkach, polityce prorodzinnej wypowiadać się nie będę, bo były tylko zarysowane, bez szczegółów. I dobrze - teraz może zacząć się dyskusja. Wszystkim kpiącym polecam przedwyborcze spoty Platformy - widzieliście tam jakies szczegóły?
Podsumowując. Jestem bardzo zadowolona. Prezes nikogo nie atakował, nie mówił godzinami czego PO nie zrobiła. Zaproponował nie rewolucję - bo tego ludzie się boją - tylko kilka możliwych do wykonania i zrozumiałych dla większości ruchów. A teraz ruch PO. Niech pokaże co im się nie podoba i dlaczego. Wtedy będzie można mówić o szczegółach.

 

Lubię to! Skomentuj142 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale