Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
461 obserwujących 1706 notek 4663184 odsłony
Ufka, 22 marca 2018 r.

Dzisiaj bez jęków

2984 133 0 A A A

Weszłam na Salon po to, aby napisać tę notkę. Przy okazji zobaczyłam notkę Elig https://www.salon24.pl/u/emerytka/853452,biadolenie-i-lamenty-zelaznego-elektoratu-pis . Skomentowałam u niej. A teraz do rzeczy.

Nigdy nikogo nie nazywałam zdrajcą. Owszem, nie podobał mi się sposób odwołania pani Premier. Nietrafne decyzje personalne Prezesa są już legendarne. Dzisiaj już otwarcie mówi się o zmianie kandydata Platformy we Wrocławiu. Ma nim zostać pan Ujazdowski, europoseł wybrany z listy PiSu. Każdy wiedział, że to się tak skończy, każdy tylko nie pan Kaczyński.

No, ale stało się - zaszła zmiana i trzeba to przyjąć do wiadomości. Ale nie należy popełniać szkolnych błędów. Wczoraj oglądałam spot rządu z okazji dwulecia 500+. Pan Morawiecki powinien się trzymać od takich tematów z daleka! Opowiadanie o gospodarce, o finansach ok. Tu jest w swoim żywiole i chociaż nie każdy (przedsiębiorcy) mu wierzy to więcej osób nie ma pojęcia, zwłaszcza jak koło firmy nigdy nie przechodziła, a kasę trzyma żona.

Jednak pan Premier otoczony dziećmi i udający rozanielonego jest po prostu niewiarygodny. Zwłaszcza, że zaraz nasuwają się niepotrzebne skojarzenia. Gdzie pani Szydło? Gdzie pani Streżyńska, która wpadła na genialny pomysł zgłoszeń przez stronę bankową? 

Oczywiście ta druga już nie jest w rządzie (bo nie chciała "wstąpić do Gowina"), ale pani Premier, która się kojarzy z 500+ jak najbardziej jest. Odsuwanie jej na bok nic nie da, zaczną się niewygodne pytania ze strony opozycji ( a właściwie już są) co robi w rządzie, a z drugiej strony wkurzenie elektoratu, który dotąd płacze za Beatą. Pani Premier, w przeciwieństwie do pana Ziobry była na tweetupie, więc na pewno by nie odmówiła, a pan Morawiecki by zapunktował. 

No i następna sprawa socjalna. Planowane zmiany kodeksu pracy. Nie ma co odkładać na miesiąc, bo przez ten czas wszyscy na PiSie nie zostawią suchej nitki, chociaż pewnie wiele propozycji zostanie odrzuconych. Trzeba ustami Premiera powiedzieć - kodeks do zmiany tak (nie może być 7869 nowelizacji), nie ma zgody na ruszanie ciężarnych.

No i tak jak pisałam kiedyś - więcej bezpłatnych cukierków, zwłaszcza dla firm. Potrzebne jest ściganie nieuczciwych, ale do tego narzędzia już są. Natomiast dla zwykłych przedsiębiorców ułatwienia i jeszcze raz ułatwienia. Nie da się wszystkiego ogarnąć ustawami. Tymczasem pan Ziobro planuje specustawę w sprawie wywożenia leków. A celnicy, straż graniczna to co? Pamiętam scenę na Okęciu. W prześwietlanym  bagażu podręcznym zauważono większą liczbę opakowań leków. Nie pomogły tłumaczenia, że to na własny użytek, pasażer został poproszony na zaplecze. Samochody z lekami przejeżdżają granice bez kontroli?

Teraz Święta, ale w kwietniu mają być w końcu przedstawieni kandydaci PiSu w dużych miastach, ma zacząć się kampania samorządowa. I od tej chwili żadnych wpadek - mamy być prawdziwą drużyną, a wszyscy przeszkadzający out!

Opublikowano: 22.03.2018 09:40. Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 19:48.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @nolas  Pod koniec: Jeśli bym to ja lub moi przodkowie zostali odznaczeni medalem Yad Vashem...
  • @pizzojad  Ja żadnych rad nie udzielam, tylko się śmieję
  • @noo  No!!

Tematy w dziale Polityka