.
20 obserwujących
288 notek
318k odsłon
  278   0

Spirala nienawiści znów się nakręca w Izraelu i Palestynie

Układ Otwarty z Jerozolimy i Ramallah. W miniony weekend zginęło co najmniej dziesięciu Palestyńczyków i siedmiu Izraelczyków. Spirala nienawiści to najtrwalsza tendencja na Bliskim Wschodzie, jak mówią znawcy regionu. Co się wydarzyło? Jakie są tego przyczyny i co może dziać się dalej?

- Początek tego szabatu w Jerozolimie rozpoczął się od strzałów. Kiedy wierzący Żydzi wychodzili z synagogi 21 letni Palestyńczyk podjechał samochodem, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać. W ciągu dokładnie 4 minut zabił 7 osób. W czwartek zginęło 10 Palestyńczyków, w piątek 7 Żydów. W sobotę padły kolejne strzały, strzelał 13-letni chłopiec.

- Palestyńczycy mówią, ze większość z nich i większość Żydów chce żyć obok siebie w pokoju. Chcą wychowywać dzieci, uczyć się, pracować i normalnie żyć. To radykałowie i politycy po obu stronach nakręcają napięcie i nienawiść.

---

Posłuchaj na Spotify

Namawiamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka