Układ Otwarty Układ Otwarty
1330
BLOG

Czy gwiazda Zełenskiego gaśnie?

Układ Otwarty Układ Otwarty Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
- Gdybym był Ukraińcem w 2019 toku to nie zagłosowałbym na Zełenskiego. Ale w roku 2022 padłbym temu człowiekowi do stóp. Stał się on symbolem ukraińskiej niepodległości, a bez niego nie byłoby Ukrainy - mówi Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ.

- W poprzednich latach dostrzegałem w nim społeczną wielkość, czyli zdolność do wykorzystania swojego ogromnego talentu, aby wyprowadzić ludzi gdzie zechce. Patrząc na działalność Zełenskiego od lutego 2022 roku, każdy, kto utrzymuje, że jest on manipulowaną kukiełką w rękach pana Polaka lub innych doradców, jest kłamcą - uważa.

- Zełenski na pewno jest politykiem samodzielnym, który jednak jak każdy polityk popełnia błędy. Zwłaszcza kiedy funkcjonuje przez wiele miesięcy w bardzo ograniczonym własnym świecie, musi jakoś się od rzeczywistości oderwać. Ponadto istnieje ogromna ilość sposobów, w jakie informacje dochodzące do niego są filtrowane przez otoczenie. On się nigdy nie zajmie każdą sprawą jednoznacznie silnie. Kiedy pracujesz 20 godzin na dobę, co zdarzało mu się regularnie, pewnymi sprawami się nie zajmiesz. Teraz widzimy, że zdarza mu się również ulegać własnym emocjom - zaznacza były rzecz MSZ.

Czy gwiazda Zełenskiego gaśnie? Zełenski jest dobrym politykiem czy aktorem? Na ile jest samodzielnym politykiem? Co pchnęło Zełenskiego do takiego zachowania względem Polski? Czy Zełenski będzie w stanie dalej unieść wojnę? Dlaczego walka z korupcją mu nie idzie? Co było zaskakującego w zachowaniu Zełenskiego? Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego.

Fot. Facebook/Володимир Зеленський

---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka