Układ Otwarty Układ Otwarty
168
BLOG

W jaki sposób rozwój AI wpływa na przedsiębiorców?

Układ Otwarty Układ Otwarty Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
- Polscy przedsiębiorcy nie mają problemu z produktami i usługami, ale ich głównym problemem jest nieefektywna organizacja, brak dobrych menedżerów, niewłaściwe wykorzystywanie zasobów czy brak pracy zespołowej. Czyli są to kwestie po prostu organizacyjne – mówi Wojciech Szapiel, doradca strategiczny i przedsiębiorca.

Zdaniem Wojciecha Szapiela z badań wynika, że 97% spółek w Polsce nie ma strategii. Podkreśla, że polscy przedsiębiorcy patrzą pod nogi, a nie do przodu.

- Aby przedsiębiorstwa mogły pełni korzystać z rewolucji technologicznej, konieczne jest posiadanie perspektywy. Dopiero po opracowaniu strategii przedsiębiorstwa mogą sięgać po nowoczesne narzędzia i wykorzystać je do osiągnięcia celów – uważa.

- Od ponad dwóch dekad korzystamy z funduszy unijnych, z których większość jest przeznaczana na innowacje. Niestety, obecna sytuacja nie jest zbyt zadowalająca. Kiedyś zadałem pytanie osobie publicznej, odpowiedzialnej między innymi za te programy: "Czy wie Pan, dlaczego kocham Bułgarię i Rumunię? Ponieważ dzięki nim nie zajmujemy ostatniego miejsca w Europie." Mimo ogromnej kwoty środków europejskich przeznaczonych na innowacje, polski biznes wciąż plasuje się na końcu, jeśli chodzi o innowacje – stwierdza.

- Polscy przedsiębiorcy nie potrzebują innowacji, ponieważ jeśli mniej niż 1 na 10 polskich firm nie ma strategii to znaczy, że nie są w stanie tej innowacji zaimplementować – podkreśla.

Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego:

 ---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie