0 obserwujących
3 notki
3395 odsłon
  1618   0

Rządowy urzędnik na wojnie z prawdą historyczną

TV Republika
TV Republika

Moda na wybielanie Niemców ze zbrodni, które popełnili w czasie II wolny światowej nie jest nowa. Nowym i niestety coraz częstszym zjawiskiem jest udział w tym przedsięwzięciu obywateli Polski, którzy pomagają Niemcom tuszować historię.

Działacze warszawskiego klubu „Gazety Polskiej” zrobili to, co już dawno powinny zrobić odpowiednie władze. Na tablicach upamiętniających w Warszawie niemieckie zbrodnie z czasów wojennych wyraz „hitlerowcy” zakleili wyrazem „Niemcy”.

Sprawa oczywista i wydawałoby się - kompletnie niekontrowersyjna. Polaków mordowali Niemcy. Nie żadni naziści czy hitlerowcy. Jednak od razu podniósł się chór niemieckich obrońców spod znaku „Gazety Wyborczej” i totalnej opozycji. Od prawdy historycznej bardziej obchodzi ich stan tablic rzekomo zagrożonych przez doklejanie karteczek z wyrazem „Niemcy”.

W tę żałosną obronę hitlerowskiego okupanta włączył się – o dziwo – urzędnik z nadania PiS. Jakub Lewicki – wojewódzki konserwator zabytków na Mazowszu zapowiedział wzmożoną ochronę tablic w dotychczasowym kształcie.

Skąd takie zaangażowanie rządowego konserwatora po stronie historycznego kłamstwa? Mój poprzedni wpis rzuca na to wiele światła. Człowiek, który otacza się komunistami, nigdy nie będzie służyć Polsce.


Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka