0 obserwujących
28 notek
16k odsłon
386 odsłon

Kiedy dymisja Zarządu PERN? Nieodpowiedzialność Zarządów SSP to problem PiS-u

Wykop Skomentuj5

Ropa to świetny przykład nieudolności i nieodpowiedzialności PiS oraz znakomite nawiązanie do mojej notki "ropa za wrak" - polecam lekturę jako przykład przewidywania różnych sytuacji:)

Do Polski wlało się ok 700 000 ton ropy, bo :"ropa nie jest własnością PERN", bo "standardowo obecnośc chlorków bada się co 10 dni", bo bo bo. Typowe tłumaczenie nieudaczników, którzy pozwolili od 19 do 24 kwietnia wpływać zanieczyszczonej ropie (od 19-go już wszyscy wiedzieli, że jest problem) do polskich rurociągów. Brak procedur, brak decyzyjności aż boli w tym wypadku - bo ropa płynęła bez problemów  przez 40 lat itd....

    Warto, aby prokurator przyjrzał się tej szkodzie (kilkadziesiąt milionów dolarów - co najmniej) - korespondecji PERN - ORLEN , PERN - LOTOS; PERN -Total (rafineria Leunaw Niemczech). Warto, aby dymisja zarządu PERN (fachowcy również poprzedniej władzy) uświadomiła zarządom spółek państwowych, iż jednak wymagamy od nich oceny ryzyka, odpowiedzialności i za błędy są konsekwencje., a tu błędy są ewidentne - mieliśmy świadmość, że ropa jest zanieczyszczona i nie wiedzieliśmy jak zareagować - badaliśmy ropę :"standardowo co 10 dni" , a teraz badamy co 3 godziny (jak twierdzi prezes PERN) - czyli można było się zabezpieczyć ale fatalnie oceniono ryzyko ( o ile je oceniano).


Victory


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka