Takie sobie gadanie
Powinniśmy być tak dobrzy, jak to tylko możliwe. Ale nie bardziej. Zerżnięte z Einsteina (trochę zmieniłem)
6 obserwujących
75 notek
14k odsłon
  85   0

Każdy ma prawo do pomyłek. Czy warto robić propagandę?

Problemów z wiarygodnością informacji jest mnóstwo. Niektóre powodują piszący "w dobrej wierze" blogerzy negując wiadomości cytowane z mediów. nie wiem skąd bierze się wiara w to, ze lepiej nawet głupio nakłamać, niż przyznać, że zdarzają się i po "naszej" stronie rozmaite "wpadki". Ten tekst jest o konsekwencjach takiego pisania.


Przeczytałem przed chwilą dwie wiadomości.


(1) https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/trump-ukraina-mogla-pojsc-na-ustepstwa-by-uniknac-wojny


(2) https://kresy.pl/wydarzenia/ft-ue-i-wielka-brytania-wycofuja-sie-z-sankcji-nalozonych-na-handel-ropa-z-rosji-boja-sie-wzrostu-cen/


Obie w portalu kresy.pl. W tymże portalu przeczytałem kilka dni wcześniej o zniszczeniu w Ukrainie naszego Kraba przez niewłaściwą obsługę (jak zrozumiałem chyba przez próbę strzelania zbyt często). No i mam kłopot. Jeden z wieloletnich jak zrozumiałem blogerów/komentatorów określił ten portal jako niszowy i prorosyjski. Pobieżne sprawdzenie Internetu nic nie dało; nie potrafiłem tych wiadomości zweryfikować. Nie wiem czy można w te informacje wierzyć, a bardziej dokładnie sprawdzać mi się nie chce. Czy ktoś potrafi oszacować prawdziwość tych informacji i - pośrednio - wiarygodność tego portalu? Z góry dziękuję.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale