Blog
Maciej Wąsik
MaciejWąsik
MaciejWąsik Poseł na Sejm RP, PiS
4 obserwujących 28 notek 30469 odsłon
MaciejWąsik, 24 lipca 2017 r.

Prawo i Sprawiedliwość poprawia byt materialny polskich rodzin

274 12 0 A A A

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że jednym z największych sukcesów rządu Prawa i Sprawiedliwości jest program Rodzina 500 plus. Mimo, że jego realizacja kosztowała w 2016 r. blisko 18 mld zł, udało nam się utrzymać budżet państwa w bardzo dobrej kondycji. Jak podało Ministerstwo Finansów, po upływie pierwszego półrocza 2017 r. odnotowano nadwyżkę budżetową w wysokości 5,9 mld zł!

Podkreślmy to dobitnie: według dostępnych danych jest to pierwsza nadwyżka budżetowa po półrocznym okresie wykonywania przez polski rząd postanowień ustawy budżetowej od 1992 r.!

       Za szczególnie wart odnotowania uważam fakt, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się realnie uszczelnić wpływu z podatku VAT. Podkreślmy, że w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego (styczeń – czerwiec 2016 r.) dochody z tego tytułu były wyższe o ponad 28 proc., tj. blisko 18 mld zł. Dzięki temu można odpowiedzialnie stwierdzić, iż dzisiejszej Polsce uczciwy przedsiębiorcy nie tracą już na praktykach tych, którzy wyłudzali nienależne im zwroty podatkowe.

        Zaznaczmy, że wspomniana suma blisko 18 mld zł wzrostu przychodu z tytułu podatku VAT jest równa kosztom poniesionym w ubiegłym roku przez budżet w związku z realizacją programu Rodzina 500 plus. Dzięki ciężkiej pracy wielu instytucji, przede wszystkim Centralnego Biura Antykorupcyjnego, rząd i większość parlamentarna dysponują środkami na realizację tak bardzo potrzebnych Polsce programów rozwojowych.

            Przypomnijmy, że w całym 2016 r. z programu Rodzina 500 plus korzystało blisko 3,8 mln dzieci. Dzięki temu zastrzykowi finansowemu dla polskich rodzin skrajne ubóstwo wśród dzieci zmniejszyło się aż o 94 proc. W sposób szczególny na tym programie skorzystały dzieci z terenów wiejskich. Zaznaczmy, że aż 36 proc. ogółu dzieci, które korzystają z programu, to mieszkańcy wsi. Dzieci z wiejskich rodzin, do których trafiają pieniądze z 500 plus, jest aż 1 mln 360 tys.

            Między innymi temu potężnemu zastrzykowi finansowemu dla rodzin zawdzięczamy fakt, że Polska jest dzisiaj jednym z liderów wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że zgodnie z danymi Eurostatu, w I kwartale tego roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r., wzrost gospodarczy Polski wyniósł aż 4,2 proc.

            Prawo i Sprawiedliwość realizuje ambitną, przemyślaną i kompleksową politykę gospodarczą. Dążymy do tego, aby rozwój gospodarczy był szansą dla całej Polski, a nie tylko dla największych ośrodków miejskich. Dowodzą tego chociażby dane dotyczące wpływu programu 500 plus na sytuację materialną rodzin wiejskich. Fakty są takie, że na skutek przeprowadzanych przez nas zmian z miesiąca na miesiąc poprawia się jakość życia codziennego Polaków.

 

Chcesz być na bieżąco? Polub moją stronę:
http://facebook.com/WasikMaciej

Opublikowano: 24.07.2017 15:39. Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:41.
Autor: MaciejWąsik
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Poseł na Sejm RP z okręgu płocko-ciechanowskiego. Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @JULIAN ARDEN to po co w ten sposób przygotowano wagi ceny i "walorów artystycznych"?
  • @DOCIEKLIWY 2 Proszę się nie żartować, rozmawiam z ludźmi. Praca jest najważniejsza...
  • @ASAS Vat płci konsument, odprowadza przedsiębiorca. Ale to szczegół. Bo problem poruszony...

Tematy w dziale Społeczeństwo