0 obserwujących
38 notek
17k odsłon
381 odsłon

Forum w wyborach do samorządu Włocławka, listopad 2010

Wykop Skomentuj

Kontynuujemy bloga – od ostatniej naszej notki sytuacja nie uległa zmianie. Cały czas tworzyliśmy infrastrukturę medialno-społeczną dla utworzenia rad osiedlowych we Włocławku. Wystąpiliśmy również z wnioskiem formalnym do Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek Rafała Sobolewskiego po zebraniu podpisów mieszkańców akceptujących nasz wniosek. Wcześniej zorganizowaliśmy konferencję prasową na ten temat.

W środku naszych działań weszła kampania samorządowa, w której będziemy realizować nasz program również w zakresie rad.

Włocławskie Forum Rozwoju w koalicji samorządowej z Włocławską Wspólnotą Samorządową i Stronnictwem Demokratycznym.

Zawiązaliśmy koalicję z ugrupowania centrowymi jakimi są: znana od lat Włocławska Wspólnota Samorządowa oraz Stronnictwo Demokratyczne na czele z Eugeniuszem Wypijewskim /członkiem Włocławskiego Forum Rozwoju/.

Na listach koalicyjnych w 5 włocławskich okręgach wyborczych znaleźli się następujący nasi członkowie:

Joanna Skiba – okręg Nr 1 Śródmieście. Pozycja 3.

Kazimierz Jan Grzelak– okręg Nr 2 Osiedle Kazimierza Wielkiego – Osiedle Zawiśle. Pozycja 3
Mirosław Lewandowski  – okręg Nr 2 , jw. Pozycja 7.

Czesław Kazimierz Kuliński- okręg Nr 3 Osiedle Małe Południe. Pozycja 8.

Alicja Lewandowska – okręg Nr 4 Osiedle Południe- Michelin. Pozycja 2.
Stanisław Bordoszewski – okręg jw. Pozycja 10.

Stanisław Grzegorzewski
– okręg Nr 5 Osiedle Zazamcze.

Popieramy na kandydata na prezydenta miasta Łukasza Zbonikowskiego z PIS

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez Stronnictwo Demokratyczne i WłocławskieFforum Rozwoju udzieliliśmy poparcia Łukaszowi Zbonikowskiemu. Tak jak wcześnjie zrobiła to włocławska „Solidarność” i Włocławska Wspólnota Samorządowa. A oto relacja z tej konferencji Ali Lewandowskiej:

W dniu 18 października odbyła się konferencja prasowa, której celem było  udzielenie poparcia dla kandydatury Łukasza Zbonikowskiego na Prezydenta Włocławka.

W konferencji wzięli udział Alicja Lewandowska, reprezentująca Zarząd, Członków i Sympatyków WFR, Janusz Dębczyński, Przewodniczący Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej, Eugeniusz Wypijewski - Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego, Członek Włocławskiego Forum Rozwoju oraz Łukasz Zbonikowski, poseł na Sejm RP, kandydat na Prezydenta Włocławka.

Poniżej przedstawione są najważniejsze powody, dla których Włocławskie Forum Rozwoju zdecydowało się poprzeć Łukasza Zbonikowskiego jako Kandydata na Prezydenta Włocławka.

Głównym argumentem,  dla którego Włocławskie Forum Rozwoju zdecydowało się udzielić poparcia Łukaszowi jest jego deklaracja wyboru takiego stylu zarządzania miastem, który zwiększy wpływ mieszkańców na otaczającą ich rzeczywistość, takiego stylu zarządzania miastem, który pozwoli uwierzyć mieszkańcom, że warto działać na rzecz lokalnej społeczności, warto żyć, mieszkać i pracować we Włocławku.

Innym argumentem, który przemawia za poparciem tego Kandydata jest fakt, że Włocławskie Forum Rozwoju współpracowało z Łukaszem Zbonikowskim, np. przy organizacji Akcji Sadzenia Dębów dla Ofiar Katynia w Kwietniu 2010 roku i dzięki tej współpracy poznaliśmy Łukasza i jego zespół jako osoby kompetentne z  dobrymi umiejętnościami  organizacyjnymi.

Alicja Lewandowska, reprezentująca Włocławskie Forum Rozwoju po przedstawieniu argumentów przemawiających za poparciem Łukasza Zbonikowskiego jako Kandydata na Prezydenta Miasta złożyła Łukaszowi Zbonikowskiego najlepsze życzenia niezachwianej wiary oraz wytrwałości przy realizacji wytyczonych celów.

Link do relacji Video z konferencji prasowej:
http://q4.pl/?id=17&news=136924

W następnych notkach będziemy prezentować naszych kandydatów na radnych.
Przedstawimy również dokumentację działań czerwiec-opaździernik 2010 odnośnie rad osiedli.

Pozdrawiamy Czytelników.

           Waldemar Nowakowski
             Przewodniczący WFR

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale