0 obserwujących
38 notek
17k odsłon
  535   0

Stanisław Bordoszewski: kandydat bezpartyjny do rady Włocławka

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy naszych kandydatów na radnych.

Stanisław Bordoszewski:  lat 55,  emerytowany nauczyciel, żona Mirosława nauczyciel biologii i przyrody, syn Paweł, córka Marta.

Z zawodu fizyk, nauczyciel dyplomowany,  absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe w zakresie: "Przygotowanie kadry do prowadzenia kształcenia na odległość" - Uniwersytet Warszawski Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji, oraz "Programowania i Zastosowania Mikrokomputerów"  -  UMK. Podporucznik po Szkole Oficerów  Rezerwy w Wyższej Szkole Wojsk Rakietowych i Artylerii w Koszalinie.

Bazowym miejscem zatrudnienia był Zespół Szkół i Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starym Brześciu, a także Zespół Szkół Elektrycznych, Gimnazjum nr 6, nr 4, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku.

Od lat 90-tych przewodniczę i kieruję działalnością Rady Osiedla Jednostki "E" przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe", a od 1998r. jestem członkiem Rady Nadzorczej SM "Południe " z wyboru członków spółdzielni.

W latach 1980 do 98 czynnie uprawiałem i upowszechniałem turystykę i krajoznawstwo wśród młodzieży. Jestem także aktywnym działkowcem w ROD "Pigwa". W miarę możliwości uprawiam czynnie jogging, siatkówkę, pływanie, grę w tenisa stołowego. Moje zainteresowania również kieruję w stronę turystyki indywidualnej, hodowli roślin czy wędkarstwa.

Więcej informacji można uzyskać po odwiedzeniu strony internetowej:

http://netbalu.eu 

i zapoznaniu się z artykułami oraz albumami zdjęć.

Dlaczego kandyduję?

Gdyby opierać się o doświadczenia, zdania specjalistów to  wielkiego wyboru nie dają - Zygmunt Freud powiedział, że wszystko, co robimy, wynika albo z pobudek seksualnych, albo z chęci bycia wielkim. Naukowe podejścia są intrygujące a codzienność rządzi się swoimi prawami.

Byłem inicjatorem protestu w sprawie przebudowy ulicy Kapitulnej. Dzięki zdecydowanej postawie, konsolidacji mieszkańców i nie angażowaniu w sprawę lokalnych ugrupowań partyjnych, a merytorycznej współpracy z decydentami miasta lokalna społeczność doprowadziła do przeprojektowania konfliktowego odcinka oraz uzyskania dodatkowych możliwości parkowania samochodów.

Rozumiem młodzież, jej potrzeby realizacji aktywności fizycznej, dlatego przez wiele lat dążyłem wraz z członkami Rady Osiedla  do  budowy takiego kompleksu boisk jakie mamy obecnie przy  ul. Norwida.

Stąd mój program związany z kandydowaniem do Rady Miasta Włocławek wynika z bezpośrednich dotychczasowych kontaktów z mieszkańcami, przede wszystkim osiedla "Południe", ich opinii i sugestii oraz wspólnego reprezentowania interesów społeczności lokalnej przed władzami miasta.  Mieszkańcy oczekują:

przywrócenia funkcji kąpieliska nad jeziorem Łuba, ze względu na bezpieczeństwo korzystającej z kąpieli młodzieży oraz aktualną sytuację na rynku pracy, która uniemożliwia wielu rodzinom wyjazdy wakacyjne. Włocławek to nie izolowany klosz,  dlatego proponuję rozwiązanie, które może przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez współpracę z sąsiednią gminą. Obecne władze bardzo lubią , wręcz kochają się w "babraniu we własnym sosie"- szczególnie poprzez sobie ulubione media.

doprowadzenia do powołania Rad Osiedli przy Radzie Miasta, które umożliwią w praktyce rzeczywistą realizację zasad samorządności w reprezentowaniu bezpośrednim interesów społeczności lokalnych we Włocławku,

kontynuowania remontu ciągów komunikacyjnych i konsultowanie ich zakresów z mieszkańcami, przede wszystkim wśród skupisk domków jednorodzinnych oraz bloków na osiedlach,

wypracowania w procesie konsultacji, z organami kompetentnymi, takiej organizacji ruchu w mieście, która nie będzie:
- utrudniała życie z tytułu ruchu pojazdów ciężarowych,
- nie  będzie blokowała  prowadzenia  działalności gospodarczej,
- przyczyniała się do znacznego obniżenia  wartości mieszkań,
- blokowała, udrożnienia przejazdu ulica Kaliska - ulica POW.
 
Jako radny będę:

- propagował wśród spółdzielni mieszkaniowych Włocławka  współfinansowanie z Radą Miasta inwestycji służących mieszkańcom takich jak: place zabaw, miejsca parkingowe, obiekty osiedlowe o charakterze sportowym,

- dążył do ustalenia zasad gwarantujących  stabilność finansową jednostek związanych  z edukacją,

- stwarzał warunki do  podejmowania działań  w celu reklamowania walorów turystycznych miasta i jego okolic  wśród wycieczek autokarowych,  podczas ich przejazdu przez nasze miasto,

- inicjował opracowanie przez radnych, w zakresie ich kompetencji, takich  zasad polityki gospodarczej, które przynajmniej  umożliwią  utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy,

- zabiegał  o konkretyzowanie działań związanych z powstaniem  miejskiej  internetowej sieci bezprzewodowej, oraz po aprobacie mieszkańców  monitoringu osiedli.

Bezpośredni kontakt: e-mail: bordoszewski@interia.pl
 

          

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale