7 obserwujących
636 notek
154k odsłony
206 odsłon

Przestańcie kurde mieć kompleksy!

Wykop Skomentuj2

Natrafiliśmy na demotywatorach na ten post i zaczęliśmy myśleć co na niego odpowiedzieć. Bo wydaje się nam, że odpowiedzieć trzeba, bo wpisuje się on w pewien sposób w jaki Polacy widzą Polskę i polskich polityków. Że niby beznadzieja, polscy politycy to same matoły i złodzieje. No i prowadzą kraj ku katastrofie, co sobie przez nich świat o nas myśli. Albo - co też można wyczytać na memach - "Zastanawiałem się jak to możliwe że oni mogli w siedemnastym i osiemnastym wieku doprowadzić Polskę do upadku ale wystarczy, że popatrzę na dzisiejszą polską politykę i już wiem".

Kochani - opamiętajcie się! Nabierzcie trochę dystansu! Z polską polityką wcale nie jest tak źle! Naprawdę!

Owszem - polscy politycy to na ogół mało inspirujące typy. Sporo półgłówków (cała partia Razem), pajaców (Partia Gorących Panienek), złodziei (Kijowski oraz warszawska mafia reprywatyzacyjna) czy też ludzi zwyczajnie niepoważnych (Kaziu Marcinkiewicz), nieodpowiedzialnych (Rysiu Pysiu), niesympatycznych (Pawłowicz) i nieudaczników (Pan Antoni). Można tą wyliczankę kontynuować - tylko po co?

Polacy myślą, że polscy politycy to prymitywy, podczas gdy na Zachodzie - to ho, ho. Nie dość, że zachodni politycy są śmiertelnie uczciwi to jeszcze potrafią jeść nożem i widelcem i wiedzą jakie wino do jakiej potrawy podać!

A przecież to guzik prawda!

Spójrzcie z bliska na tych zachodnich polityków, których się Polakom stawia za wzór - a dopiero wtedy zobaczycie jacy to durnie, zboczeńcy i kryminaliści! Poczynając od żałosnego pijaczka Junckera poprzez idiotkę Mogherini, która w odpowiedzi na zamachy islamistów potrafi tylko płakać i powtarzać "potrzebujemy więcej islamu", po kompletnie pozbawiony wszelkich zasad oraz honoru i przyzwoitości rząd szwedzki.

Pomyślcie o tym jak wygląda niemiecka klasa polityczna, gdzie wyborcy mają do wyboru tylko pomiędzy obłąkaną Merkel z uporem ściągającą do Niemiec setki tysięcy nachodźców a jeszcze głupszym Schulzem, który chce ich sprowadzić jeszcze więcej.

Pomyślcie o tym, że polscy politycy - przynajmniej do tej pory - potrafili utrzymywać dług publiczny kraju na w miarę stałym poziomie, w odróżnieniu od zachodnich, którzy beztrosko żyją na kredyt i przejadają dobrobyt, na który pracowały całe pokolenia.

Pomyślcie o tym, że dawna polska szlachta nie chciała płacić na utrzymanie armii - ale nigdy nie doszło do tego aby polska armia zamiast Rzeczpospolitej bronić - zajmowała się sprowadzaniem do kraju obcych wojsk i pomaganiem budowaniem dla nich dróg i mostów - po to aby im ułatwić inwazję. A przecież tak właśnie teraz wyglądają wojska krajów zachodnich! Do niedawna marynarka wojenna Włoch zamiast bronic granic morskich - pełniła funkcję biura podróży do przewożenia najeźdźców! Obecnie Włochy trochę otrzeźwiały - ale za to Hiszpania otworzyła swoje granice a rząd hiszpański sprowadza nachodźców. Zaś prezydent Francji jedyne co potrafi rodakom powiedzieć - to to, że owszem, z afrykańską inwazją pod żadnym pozorem walczyć nie ma zamiaru a Francuzi muszą się z nią pogodzić.

Nawet w czasach saskich, w epoce kompletnego rozkładu aparatu państwowego nie doszło do tego aby polscy przywódcy tak zupełnie jawnie i bez prób ukrycia tego pracowali nad zniszczeniem własnego kraju.

Pomyślcie Państwo o politykach amerykańskich - który konsekwentnie i z maniackim uporem blokują jakiekolwiek próby zbudowania zasieków na granicy meksykańskiej - aby broń, Boże, nie dopuścić do zatrzymania lub chociaż tylko zmniejszenia nielegalnej imigracji. Toż to jest Rzeczpospolita czasów saskich - tyle, że na steroidach!

Mówi się o "tradycyjnym polskim warcholstwie, anarchii i braku szacunku dla prawa" oraz o tym, że przyczyna upadku Rzeczpospolitej była jej niezdolność do tego prawa egzekwowania. To pomyślcie teraz o tym, jak to niedawno w Szwecji młoda gówniara zablokowała deportację jakiegoś Afgańczyka. Wsiadła do samolotu, którym miano go odesłać i oświadczyła, że się nie ruszy. I nie ruszyła - do deportacji nie doszło.

Proszę pomyśleć - jeżeli nawet szwedzki sąd wydał zgodę na gościa deportację - to znaczy, że to naprawdę musiał być wyjątkowy bandyta. Ale to nic: młoda pinda powiedziała liberum veto - i nie ma ludzkiej siły. Nikt, żaden policjant nie jest jej w stanie wziąć za kark i wyrzucić z samolotu. Potrzebujecie Państwo dowodu, że państwo szwedzkie istnieje już tylko teoretycznie?

Myślicie, że Polska to kraj skorumpowany, Kochani - wszystkie polskie afery finansowe po 1989 to jest pikuś w porównaniu do tego co się wyprawia codziennie w Brukseli. W całej polskiej polityce ostatnich trzydziestu lat nie było ani jednego złodzieja, który w korupcji mógłby choćby w przybliżeniu równać się z Hilarią - które to babsko przecież o mało co nie zostało prezydętą! Co ma taki Kwaśniewski po prezydenturze? Willę na Mazurach. To prawie śmieszne! Kudy mu do Hilarii?

A gdy Trump, powoli i z potwornymi oporami zabrał się za robienie porządku w amerykańskiej administracji - to podniósł się wrzask: "Jakim prawem on nam zabrania kraść!".

Przestańcie mieć kompleksy! Polska klasa polityczna może nie być najsympatyczniejsza - ale jest dużo bardziej uczciwa i odpowiedzialna niż zachodnia. Politycy, którzy jawnie i otwarcie pracują nad zniszczeniem swojego kraju - tacy jak np. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, z domu Woźniakowska, ksywa "Wanda Wasilewska" - to w Polsce wyjątek od normy - a na Zachodzie - norma.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale