8 obserwujących
719 notek
172k odsłony
249 odsłon

Lewactwo, wylęgarnia ciemnoty

Wykop Skomentuj9

Merdia lubią obecne spory polityczne przedstawiać tak: Po jednej stronie wykształceni i światowi lewacy po drugiej ciemni, ograniczeni, antynaukowi konserwatyści. I zawsze straszą: Jak konserwa wygra wybory to zakażą nauczania teorii ewolucji!

Pisaliśmy wielokrotnie, że jest na odwrót: To lewacy – a w Polsce Gazwyb – zwalczają teorię ewolucji oraz propagują jako oficjalną naukę łysenkoizm.

Jeżeli jednak ktoś myśli, że walka z ewolucjonizmem jest szczytem głupoty lewactwa – ten się myli. To jest tylko wierzchołek góry lodowej. Antynaukowy ferwor lewactwa jest dużo głębszy.

Kto pamięta cyrk jaki miał miejsce podczas nominacji sędziego Kavanaugha do Sądu Najwyższego ten może pamięta taki epizod jak to przyszło parę feministek twierdzących, że są czarownicami które zaczęły odprawiać rytuały magiczne aby jego nominację zablokować.

W tamtych czasach te doniesienia stanowiły tylko taki folklor, ot jakieś wariatki odprawiły jakieś tam „czary”. Big deal.

Ale obecnie New York Times ze śmiertelną powagą zaczął publikować artykuły o magii. Na początek machnął tekst David Brooks, człowiek mający w NYT uchodzić za etatowego konserwatystę i na ogół będący w redakcji kimś kto najbardziej wygląda na prawie że zdrowego na umyśle. Machnął on był tekst jak to magia, szamaństwo i neopoganizm stanowią rosnące religie w Ameryce.

A zaraz potem New York Times poszedł na całość i opublikował artykuł napisany przez jakąś babkę twierdzącą, że jest czarownicą, która opisuje jak powoli odkrywała w sobie moce magiczne, jak uczyła się czarów, jak po raz pierwszy rzuciła urok i jak dzisiaj wykorzystuje magię w pracy.

Artykuł, jak informuje nas notka pod nim, jest częścią serii

weekly-ish column from Styles and The Times Gender Initiative.

Ach, „gender” – i wszystko jasne.

Odczekaliśmy ponad tydzień aby zobaczyć, czy New York Times zostanie zalany protestami czytelników oburzonych, że gazeta zawraca głowę guslami i magią – ale nie. Protestów nie było. Rzecz przeszła bez echa.

Teraz proszę pomyśleć: To jest New York Times. Nie jakaś gazetka w stylu „Horoskopy i Sensacje” jakie się kupuje przy kasie w supermarketach a które są adresowane do półanalfabetów. To jest gazetka, która – nie wiedzieć czemu – uchodzi za prestiżową – przynajmniej wśród lewactwa. Gazeta, w której publikują tacy luminarze jak Michnik, Sierakowski czy Gebert.

Proszę sobie spróbować wyobrazić jaki musi być poziom umysłowy przeciętnego lewaka, który wiedzę o świecie czerpie z New York Timesa. Tak – macie Państwo rację. To jest nieprawdopodobne, niewyobrażalne, nadęte bucostwo. To są ludzie, którym można każdą bzdurę wcisnąć – byle to tylko opakować, że to jest coś aktualnie modnego – że rasy ludzkie nie istnieją, że nie ma różnic biologicznych między kobietami i mężczyznami, że płeć to tylko taka konstrukcja kulturowa. A od niedawna, jak widać na załączonym przykładzie, można im wciskać wiarę w czarownice i magię. Dziwi kogoś, że ci ludzie wierzą w globalne ocieplenie?

A dzisiaj akurat Profesoressa Środowa publikuje w Gazwybie tekst

W noc kupały liczmy na siły nadprzyrodzone


w którym wzywa do użycia słowiańskiej magii aby odsunąć od władzy w PO Schetynę.

Gdyby to się ukazało parę tygodni temu, to bylibyśmy przekonani, że Pani Środowa pisze dla jaj i że to wezwanie do magii to ma być tylko żart i figura stylistyczna. Ale teraz już nie jesteśmy pewni: Polskie lewactwo – Środowa, Sierakowski i reszta tej hałastry – niewiele potrafi samo wymyślić więc pilnie małpują każdą głupotę jaką wymyśli lewactwo zachodnie. Możliwe więc, że ktoś profesoressie tekst z New York Timesa przetłumaczył, słyszała wcześniej o wiedźmach co chciały uwalić sędziego Kavanaugha – więc doszła do wniosku, że teraz bycie wiedźmą to jest to co się nosi – i zaczęła wiarę w magię i czary przeszczepiać z gruntu zachodniego na grunt polski.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale